Jazzobranie z wybitnym bębniarzem

Dodano: 12.10.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Kolejny raz, wyśmienite partie światowych bębnów zadudnią na deskach Jazzobrania w Oleśnie, tym razem w wykonaniu Roberta Sputa Searighta.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Olesno, miejscowość między Opolem a Częstochową, co roku gości niesamowitą śmietankę mistrzów jazzu. Przez lata, Jazzobranie urosło do miana niezwykle ekskluzywnego muzycznego wydarzenia, które wnosi olbrzymią jakość. Jest także niesamowicie ważnym elementem budowania świadomości muzycznej wśród młodych ludzi, co w obecnych czasach jest po prostu bezcenne. 

Robert Sput Searight

Jak informuje Korneliusz Wiatr, dyrektor artystyczny festiwalu, tegoroczna - dwudziesta pierwsza już - edycja Festiwalu będzie utrzymana w stylistyce SOUL & FUNK. Gwiazdą wieczoru będzie amerykańska grupa GHOST NOTE prowadzona przez wielokrotnego zdobywcę Grammy, wybitnego perkusistę Roberta Sputa Searighta (znanego ze współpracy z m.in. Snarky Puppy, Toto, Herbie Hancockiem, Kendrickiem Lamarem). W pierwszej części wieczoru usłyszymy specjalny program w 80tą rocznicę urodzin Królowej Soul Arethy Franklin - TRIBUTE TO REE (wyk. Wind Band, MSMR, Gospelsi).

Wyjątkowość Jazzobrania polega między innymi na tym, że Gwiazdy Festiwalu wykonują część programu według specjalnie, na ten wieczór, przygotowanych aranżacji, wspólnie z gospodarzami – obchodzącym niedawno jubileusz 20-lecia działalności - młodzieżowym Wind Bandem, pod kierunkiem właśnie pana dr Korneliusza Wiatra.

Jazzobranie od dwudziestu lat

Organizowany przez Stowarzyszenie Pro Musica Viva przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oleśnie Festiwal Jazzobranie od dwudziestu lat wytrwale i konsekwentnie wpisuje się w harmonogram imprez kulturalnych południowej Polski. W dotychczasowych edycjach Festiwalu na deskach Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie wystąpili tak znamienici muzycy jak: Michał Urbaniak, Ewa Bem, Adam Sztaba, Mike Stern, Dave Weckl, Yellowjackets, Włodek Pawlik, Eric Marienthal, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Krzysztof Herdzin, Anna Serafińska, The Globetrotters, Old Metropolitan Jazz Band, Jose Torres&Havana Dreams i wielu innych.

Jazzobranie 2022 - 19 października, środa, godz. 19:00, MDK w Oleśnie. 

Odwiedź FB – >>JAZZOBRANIE<<

Foto: D'Addario

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.