Tama - przegląd werbli na 2021

Dodano: 18.01.2021
Autor: Szymon Kubicki

Tama przygotowała szeroką ofertę werbli na 2021 rok. Przybliżamy kilka najciekawszych modeli.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Starphonic American Black Walnut

Nowy werbel Starphonic w rozmiarze 14"x7", charakteryzuje się cienkim korpusem o grubości 6 mm, na który składa się sześć warstw orzecha, a także naturalnym, eleganckim, węzełkowatym wykończeniem w postaci zewnętrznej warstwy Black Walnut Burl. Na pokładzie znajdziemy m.in. lugi Starphonic Freedom MTL970S, dziesięciootworowe obręcze, maszynkę Linear Drive MLS50A/MLS50B, sprężyny Super Sensitive Hi-Carbon MS20SN14C, a także naciąg Evans G1 Coated.

 

S.L.P. Dynamic Bronze

Werbel S.L.P. Dynamic Bronze przyciąga wzrok wykończeniem Bronze Aged. Korpus z brązu, o grubości 1,2 mm, głębokości 4,5" i średnicy 14" wyposażono w lugi Starclassic MSL-SCPBN, ośmiootworowe obręcze Die-Cast, maszynkę MCS70ABN/MCS70BBN, sprężyny Super Sensitive Hi-Carbon MS20SN14C, a także naciąg Evans G1 Coated.

 

S.L.P. G-Maple Limited

Werbel G-Maple w rozmiarze 14"x7" przynosi gruby, 10 mm korpus wykonany z 11 warstw klonu i jednej zewnętrznej warstwy z białego dębu w wykończeniu Gloss Tawny Oak. Osprzęt obejmuje mosiężne lugi MTL60 Tube, stalowe, dziesięciootworowe obręcze o grubości 3 mm, maszynkę Linear Drive MLS50A/MLS50B, sprężyny Starclassic Hi-Carbon Steel MS20SN14C, a także naciąg Evans G1 Coated.

S.L.P. Power Maple Limited

Głębokości 6,5 mm towarzyszą 42 sprężyny ze stali węglowej, co przekłada się na mocne, otwarte brzmienie i pełny rezonans. Korpus o grubości 8 mm i średnicy 14" wykonano z ośmiu warstw klonu i zewnętrznej warstwy Maple Burl w wykończeniu Midnight Mocha Stream. Ponadto: lugi MTL60 Tube, dziesięciootworowe obręcze Sound Arc o grubości 2,3 mm, maszynkę Linear Drive MLS50A/MLS50B oraz naciąg Evans G1 Coated.

S.L.P. Duo Birch Limited

Wyposażony w nóżki floor toma S.L.P. Duo Birch to swoista kombinacja werbla i floor toma. Przy głębokości 10", nowy limitowany model cechuje się średnicą 16", a zatem większą niż standardowa wersja Duo Birch 14"x10", co przekłada się na głębsze brzmienie z wyraźniej nasyconym dolnym pasmem. Dodatkowo naciąg Evans EMAD pomaga w uzyskaniu bardziej skoncentrowanego soundu. Regulacja napięcia sprężyn pozwala na osiągnięcie unikalnego brzmienia floor toma i werbla. Model oferowany jest w wykończeniu Natural Mocha Burst.

 

Limitowany Metalworks z naciągiem Evans Black Chrome

Werbel o rozmiarze 14"x8" posiada stalowy korpus o grubości 1 mm, z charakterystycznym, wzmacniającym grzbietem pośrodku. Z korpusem w kolorze Matte Black świetnie koresponduje naciąg Evans Black Chrome. Osprzęt obejmuje lugi Metal Works MSL60SBK, obręcze Triple Flanged 1,6 mm, maszynkę MUS65ABK/MUS60BBK oraz sprężyny Regular Carbon Steel Snare MS20R14S.

Metalworks Effekt Snare 14"x3"

Werbel efektowy Metalworks o korpusie 14"x3" powiększa paletę tonalną zestawu o nowe unikalne brzmienia. Poprzez dodanie pierścienia wytłumiającego pozwala na osiągnięcie niskiego, tłustego brzmienia z krótkim sustainem, a system Mod-Tone umożliwia precyzyjne wyregulowanie napięcia sprężyn. Instrument posiada stalowy korpus o grubości 1 mm w matowym, czarnym wykończeniu, obręcz Triple Flanged, lugi MSL80TBK i naciąg Tama Clear. Werbel może zostać w prosty sposób dodany w dowolnym miejscu do zestawu dzięki pojedynczemu mocowaniu do toma MC69.

 

https://www.tama.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.