Nowe talerze od Istanbul Agop

Dodano: 04.02.2021
Autor: Maciej Nowak

Jeden z najlepszych tureckich producentów talerzy ponownie stara się udowodnić swoją jakość. Tym razem działania skierowano w stronę tradycyjnych brzmień.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Zeszłoroczna nowość Istanbul Agop XIST Dry Dark udowodniła, że firma jest typem kreatora a nie odtwórcy, dzięki czemu tworzy swój własny oryginalny styl. Oszałamiający wizerunek talerzy idzie w parze z niezwykle charakterystycznym i rasowym brzmieniem.

Polscy perkusiści, będący oficjalnymi artystami Istanbul Agop, czyli m.in.: Krzysztof Gradziuk, Marcin Jahr czy Mateusz Modrzejewski dostali świetne narzędzia ekspresji muzycznej i jak się okazuje rok 2021 przynosi kolejne ciekawe propozycje.

Przyszedł czas na powrót do korzeni w postaci serii Istanbul Agop Traditional Jazz. W skład serii wchodzą talerze tak bardzo utożsamiane z tytułową stylistyką muzyczną i są to:

- 22” Traditional Jazz ride
- 20” Traditional Jazz ride
- 14” Traditional Jazz hi-hat

22” Traditional Jazz ride

20” Traditional Jazz ride

14” Traditional Jazz hi-hat

Bardzo klasyczny pakiet, charakteryzujący się brzmieniem odzwierciedlającym współczesne potrzeby, czyli mieszanka absolutnej tradycji z nowoczesną nutą przejrzystości. Na prezentacji wykonanej przez firmę słychać typową sypką charakterystykę z jednoczesną dużą czytelnością. Na uwagę zasługuje szeroki zakres dynamiczny i bardzo płynne przejście do mocnego charakteru crash bez zbędnych „gongowych” przydźwięków.

 

Talerze wykonane oczywiście w wersji tradycyjnej z brązu B20 prezentują się bardzo elegancko. Dodatkowo firma stworzyła nowe logo serii Traditional, bardzo proste, bez zbędnych ozdobników.

Oficjalnym dystrybutorem talerzy Istanbul Agop w Polsce jest firma Silesia Music Center.

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Powiązane artykuły
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"