Rammstein w Polsce 2022. Nowa data koncertu w Warszawie

Dodano: 24.03.2021

Znamy daty przyszłorocznych koncertów Rammstein. Niemiecka formacja, która niedawno poinformowała o przełożeniu tegorocznej trasy stadionowej, pojawi się w Polsce 16 lipca 2022 roku.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.


Niemiecka grupa ogłosiła nowe daty trasy koncertowej. Trasa Rammstein w 2022 roku rozpocznie się w Lipsku, rodzinnym mieście wokalisty Tilla Lindemanna, 20 maja, a zakończy 3 sierpnia w belgijskim mieście Ostenda.

W związku z pandemią koronawirusa Rammstein musiał przełożyć trasę po europejskich stadionach po raz kolejny. Przypomnijmy, że niemiecki zespół miał pojawić się również w Polsce. Koncert na PGE Narodowym zaplanowano na 17 lipca tego roku.

Zespół wystosował oświadczenie w tej sprawie:

"W związku z trwającym zakazem organizowania imprez masowych i ograniczeń związanych z COVID-19, Rammstein zmuszony jest do ponownego przełożenia trasy "European Stadium Tour". Zespół i wszyscy zaangażowani w projekt są tym faktem niezwykle rozczarowani. Koncerty zostały przesunięte na 2022 rok. Z powodów logistycznych zostaliśmy zmuszeni do odwołania koncertu w Belfaście [...]. Poświęcimy wolny czas na pracę nad nowymi utworami. Mamy nadzieję, że zobaczymy was w 2022 roku!"

Przyszłoroczne koncerty będą kolejnymi przystankami na trasie, podczas której zespół promuje wydany w 2019 roku krążek "Rammstein", w którym za zestawem zasiadał Christoph Schneider. Siódmy album w dyskografii grupy został dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów, a pochodzą z niego między innymi takie przeboje jak "Radio", "Ausländer", czy chociażby "Deutschland".

Rammstain - koncert w Warszawie przesunięty na 2022 rok

Zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie zespołu, Rammstein wróci do Polski 16 lipca 2022 roku. Koncert tak jak planowano na początku, odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

foto: Dariusz Ptaszyński

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"