Yes przełożyli trasę koncertową na 2022 rok. Co z koncertami w Polsce?

Dodano: 24.03.2021
Autor: Redakcja

Zespół Yes postanowił przełożyć swoją trasę koncertową po Europie na 2022 rok. Grupa miała pojawić się również w Polsce.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Yes to jeden z najbardziej innowacyjnych zespołów prog rockowych i prawdziwych legend tego gatunku. Grupa już po raz drugi dokonała zmian w line-upie trasy The Album Series. Muzycy mieli zagrać trasę najpierw w 2020 roku, a następnie w 2021. Z powodu pandemii zespół zdecydował się jednak na kolejne jej przeniesienie. Właśnie podano daty koncertów, które – jeśli okoliczności pozwolą – odbędą się w 2022 roku.

Trasa ta odbędzie się po bardzo udanym tournee #YES50 Anniversary z 2018 roku i ponownie w składzie zespołu znajdą się: Steve Howe (gitary), Alan White (perkusja), Geoff Downes (klawisze), Billy Sherwood (gitara basowa i wspierający wokal), Jon Davison (wokal) i Jay Schellen (dodatkowe bębny i perkusja).

Podzielonemu na dwie części koncertowi, towarzyszyć będzie zarówno doskonała oprawa muzyczna, jak i wizualna. Pierwsza część zawierać będzie najpopularniejsze utwory z obszernego katalogu YES. Podczas drugiej, usłyszymy utwory z Relayer – siódmego studyjnego albumu zespołu i jednego z najbardziej charakterystycznych albumów Yes. "Relayer" wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakemana na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat. Idealnie pokazuje to otwierający album singiel „Gates Of Delirium”, prawie 22-minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencję bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve’a Howe’a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie „Soon”, która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei.

"Naprawdę nie możemy się doczekać zagrania WSZYSTKICH utworów z albumu Relayer. Natomiast w pierwszej połowie wieczoru wykonamy wyrafinowaną selekcję z ogromnego repertuaru Yes. Do zobaczenia na miejscu!"

- mówił Steve Howe.

Na trasie zespołu Yes znalazła się również Polska. Grupa zagra 26 maja 2022 roku w warszawskiej Stodole, natomiast 27 maja 2022 roku we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"