Sting przekłada trasę koncertową. Kiedy zagra w Polsce?

Dodano: 19.04.2021

Sting musiał po raz kolejny zmienić swoje plany koncertowe. Muzyk odwiedza nasz kraj dość często, a jego ostatni koncert był pierwotnie planowany na 25 lipca 2020 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Legendarny wokalista był jednak zmuszony przenieść swoją trasę. Sting to jeden z najbardziej charakterystycznych artystów na świecie, uwielbiany przez miliony kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny. Jego kariera rozpoczęła się gdy w 1977 roku wraz ze Stewartem Copelandem i Andy’m Summersem utworzyli kultową grupę The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit. The Police zostali również wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku. Artyście na perkusji akompaniuje Josh Freese.

Sting w Polsce dopiero w 2022 roku

Sting ogłosił, że ruszy w trasę "My Songs" dopiero za rok. W związku z tym koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się w późniejszym terminie. Sting miał wystąpić w naszym kraju 24 lipca 2020 roku, imprezę przełożono jednak na 25 lipca 2021. Teraz datę zmieniono już po raz drugi, tym razem na 30 lipca 2022. Organizator koncertu - Live Nation Polska informuje, że wszystkie bilety zachowują swoją ważność.

"My Songs to moje życie opowiedziane piosenkami. Niektóre z nich zostały zrekonstruowane, niektóre odnowione, niektóre zmienione, ale wszystkie brzmią współcześnie"

- komentował Sting przed premierą.

Podczas koncertu Stinga w Warszawie fani usłyszą m.in. takie przeboje jak "Englishman in New York", "Fields of God", "Shape of my heart", "Every Breath You Take", "Roxanne", czy "Message in the Bottle", które artysta zaśpiewa w akompaniamencie zespołu rockowego w składzie:

  • Dominic Miller (gitara)
  • Josh Freese (perkusja)
  • Rufus Miller (gitara)
  • Kevon Webster (keyboard)
  • Shane Sager (harmonijka)
  • Melissa Musique i Gene Noble (chórki).


Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"