Oszałamiający werbel Larsa Ulricha

Dodano: 12.08.2021
Autor: Staszek Piotrowski

Z okazji 30-lecia legendarnego „czarnego albumu” zespołu Metallica, firma Tama wypuściła limitowaną serię werbli Larsa Ulricha.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Dokładnie dziś - 12 sierpnia, mija trzydzieści lat od wydania jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki rockowej. Płyta pt. Metallica, nazywana potocznie Czarnym Albumem, stała się nie tylko wielkim przełomem dla zespołu, dzięki któremu kapela dotarła do szerszej publiczności, ale też wydatnie wpłynęła na cały świat ostrego rocka. Po wydaniu szybkiej, zakręconej i agresywnej płyty „…and Justice For All” zespół mocno zmienił kierunek, co nie do końca spodobało się fanom thrash metalu. Ostatecznie „czarny album” okazał się światowym sukcesem i otworzył Metallice drzwi jako headliner na stadiony i ogromne hale.

Wydatnie przyczyniła się do tego produkcja płyty, kompletnie różna od wcześniejszego albumu czy też równie legendarnej „Master Of Puppets”. Bębny stały się bardziej mięsiste i tłuste z wyraźnie zaznaczoną stopą i werblem. Lars opisuje: „To co lubię w werblu na ‘czarnym albumie’ to: głośność, trzask, klaśnięcie, ciężar, rozmiar, czyli te wszystkie szalone dodatki.”

Parametry techniczne

Werbel Larsa Ulricha jest od lat obecny w katalogu Tama, jednak ten wyjątkowy rok firma, wspólnie z artystą, postanowiła uczcić specjalnym modelem, który trzeba przyznać, wygląda imponująco.

Parametry limitowanego modelu są niemal identyczne z werblem katalogowym, natomiast cały efekt wywołuje zabójcze wykończenie w czarnym macie.
Rozmiar 14”x6,5”, 3 mm stali Diamond Plate powlekanej matem, obręcze typu Die-Cast, oryginalny naciąg Remo Black Suede Ambassador z logiem Metalliki z tego okresu, 20 sprężyn oraz specjalna plakietka z wizerunkiem Larsa. 

Zostało wykonane tylko 300 egzemplarzy na cały świat. Cena? Pewnie słona, wiadomo. Czekamy... Ale wiemy już, że nasz rodzimy, bydgoski Drum Center złożył zamówienie!

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.