Zmarł Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones

Dodano: 25.08.2021
Autor: Maciej Nowak

W wieku 80 lat zmarł legendarny perkusista jednego z najważniejszych zespołów historii rocka.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Charlie Watts przez ponad 58 lat był odpowiedzialny za pracę bębnów w The Rolling Stones. Zadebiutował w zespole 12 stycznia 1963 roku w Ealing. Od tego czasu nieprzerwanie prowadził zespół przez kolejne dekady i wszystkie zmiany jakie następowały w muzyce. 

Częsty gość w Polsce, ale nie jako perkusista a hodowca koni. Znany z dużej elegancji i nienagannego ubioru, co było niejednokrotnie podkreślane przez różnych specjalistów od mody. 

Jeżeli chodzi o bębny, największy wpływ na grę Charliego, mieli muzycy jazzowi i bluesowi. Przekładało się to na jego charakterystyczny styl, bardzo oszczędny, skierowany mocno w stronę obrazu całości muzyki. 

Ciężko powiedzieć jak będzie wyglądała przyszłość The Rolling Stones, ale ze względu na zobowiązania koncertowe możemy oczekiwać zespołu w trasie, tym bardziej, że zbliżające się występy miały się odbyć bez Charliego o czym wcześniej informowaliśmy

Nie sposób jednak nie zgodzić się z opinią redaktora Hirka Wrony, który naszym zdaniem słusznie zauważył na antenie TVN24, że: "Stonesi będą istnieli, dopóki ktokolwiek z tego zespołu będzie żył".

Polecamy obejrzeć:

 

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"