Tommy Aldridge zagra w Polsce z Whitesnake

Dodano: 07.09.2021
Autor: Staszek Piotrowski

Niedawno mieliśmy miesiąc, w którym na łamach Perkusisty towarzyszył nam Tommy Aldridge, tymczasem bardzo miło nam ogłosić koncert Whitesnake w Polsce.  

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Whitesnake, legendarny rockowy zespół założony przez wokalistę Davida Coverdale'a, zagra w Polsce koncert w ramach pożegnalnej trasy Farewell World Tour, w roli gościa specjalnego wystąpi szwedzki Europe. 

Polski koncert odbędzie się 12 czerwca, 2022 r. w krakowskiej Tauron Arenie. Na deskach, wśród plejady gitarowych „shredderów”, obejrzymy również dwóch świetnych bębniarzy: zasłużonego weterana bębnów Tommy’ego Aldridge’a (Yamaha, Paiste, Promark, Remo) w Whitesnake oraz Iana Hauglanda operującego za lewostronnym zestawem (Ludwig, Paiste).

Początki Whitesnake, pod koniec lat 70, oscylowały w blues-hard rockowych klimatach, by przerodzić się u szczytu popularności w bardziej gitarowo metalowe granie, przez co w zespole grali zawsze doskonali instrumentaliści (np. John Sykes, Adrian Vandenberg, Vivian Campbell, Rudy Sarzo, Steve Vai, Doug Aldrich,). Zespół posiadał także doskonałych perkusistów: Ian Paice, Cozy Powell, Aynsley Dunbar, Denny Carmassi, Chris Frazier, Brian Tichy.
W skład kapeli wchodzą obecnie: David Coverdale (wokal), Reb Beach (gitara/wokal), Joel Hoekstra (gitara/wokal), Michael Devin (bas/wokal), Tommy Aldridge (perkusja), Michele Luppi (klawisze/wokal) i zupełnie nowa postać w zespole - Dino Jelusick (klawisze/gitara/wokal).

Jeżeli chodzi o Europe, to chyba nie ma osoby, która by nie znała „The Final Countdown”, chociaż prawdziwy muzyczny kunszt zespół pokazał na późniejszych albumach, szczególnie „Prisoners in Paradise” z 1991 roku.

12.06.2022 – TAURON Arena Kraków

Rozpoczęcie koncertu: godz. 19.30
Otwarcie bram: godz. 18.30

Ceny biletów w przedsprzedaży:

Płyta - 220 PLN
Sektory I kat. – 290 PLN
Sektory II kat. - 260 PLN

Bilety do nabycia od 10 września, godz. 10.00 na stronach:

shop.metalmind.com.pl
www.eventim.pl 
www.ebilet.pl
www.biletin.pl

 

Foto: Romana Makówka/Press

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.