Romans z Evans?

Dodano: 31.03.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Chociaż bardziej pasowałoby tu słowo małżeństwo, ponieważ Piotr Pniak oficjalnie związał się z firmą D’Addario, właścicielem marki Evans.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Piotr Pniak, uznany nauczyciel, doktor sztuk muzycznych łódzkiej akademii, kojarzony z występów z Sidneyem Polakiem czy też Proletaryat (w tym legendarnej płyty 4). Znany z niezwykle precyzyjnej i mocno osadzonej gry. „Idealne krągłości na każdą porę roku” - tak ocenił membrany.

Firma D’Addario jest właścicielem perkusyjnych marek Evans, Puresound oraz ProMark i to właśnie w odniesieniu do tych dwóch pierwszych została zawiązana współpraca. Evans posiada olbrzymi katalog membran, za to Puresound to marka zajmująca się sprężynami werblowymi. Znając niezwykle czułe ucho Piotra, zapowiada się dużo szperania w katalogach i eksperymentowania brzmieniowego, czego perkusista jest olbrzymim entuzjastą. Jak więc poradzą sobie naciągi Evans w nowym projekcie Piotra? „Formacja "Protest Żonkili" działa w oparciu o scenariusz, a zatem każdy fragment muzyczny stanowi odrębną opowieść i utrzymany jest w innej stylistyce. Podczas nagrań, po wielu studyjnych testach porównawczych, jednogłośnie wygrały wyśmienite membrany marki Evans”, skomentował.Piotr korzysta również z talerzy marki Zildjian oraz instrumentów perkusyjnych firmy Meinl.  

Foto: Aleksander Ikaniewicz

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.