Piotr Pniak w perkusyjnym niebie?

Dodano: 16.12.2020
Autor: Maciej Nowak

Jeden z odważniejszych polskich eksperymentatorów perkusyjnych nawiązał współpracę z jednym z czołowych producentów instrumentów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Piotr Pniak utożsamiany jest często z atomową precyzją gry i silnym uderzeniem. Nagrał m.in. jedną z najlepszych polskich płyt metalowych Proletaryat "IV" i przez lata był niewzruszonym fundamentem kompozycji Sidneya Polaka. Muzyk ma jednak znacznie bogatszą twórczość, wychodzącą poza wszelkie ramy stylistyczne, opartą o cały arsenał instrumentów perkusyjnych.

Artysta znany jest bowiem w środowisku muzycznym również z absolutnej fascynacji brzmieniami. Godzinami potrafi zachwycać się na pozór dziwnymi instrumentami perkusyjnymi, z których stara się wydobyć całą gamę barw.

Ta fascynacja przerodziła się we współpracę z firmą Meinl Percussion, która ma prawdopodobnie jeden z największych katalogów perkusjonaliów na świecie. Znajdują się w nim nie tylko typowe instrumenty pokroju conga, timbales czy cajon, ale także kolosalny arsenał niekonwencjonalnych perkaszynów zarówno pod kątem formy korzystania jak i brzmienia.

Muzyk tak komentuje swoją współpracę: "...Bogactwo i jakość brzmień instrumentów marki Meinl stanowią bardzo ważny element w mojej pracy twórczej. W każdej stylistyce muzycznej sprawdzają się wyśmienicie, a sami producenci wyjątkowo odważnie wychodzą naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagających artystów..."

Piotr Pniak: Kompozytor, producent, muzyk sesyjny, doktor sztuki muzycznej. Wiecznie niespokojny duch i głodny muzycznych poszukiwań artysta. Autor 4 szkół video dla perkusistów. Założyciel i członek całkiem świeżego projektu muzycznego o nazwie "Protest Żonkili". Kreatywny wykładowca klasy perkusji w "Akademii Rocka" w Warszawie.

Zdjęcia: Anita Zawadzka

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.