Wyjątkowa edycja Vintage A z kolekcji Armanda Zildjiana

Dodano: 01.02.2021
Autor: Szymon Kubicki

Z okazji setnej rocznicy urodzin Armanda Zildjiana, firma Avedis Zildjian ​​po raz pierwszy w historii wypuści vintage'owe talerze z osobistej kolekcji rodziny Zildjian.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Pierwsza w historii edycja talerzy ze "skarbca" rodziny Zildjian będzie składać się z 200 ręcznie wyselekcjonowanych, oryginalnych egzemplarzy modelu A 20" z osobistej kolekcji Armanda Zildjiana. Przekazywane przez kolejne pokolenia rodziny Zildjian, blachy te były cenione przez Armanda i odzwierciedlają jego ogromny wkład w rozwój współczesnego oblicza branży produkcji talerzy perkusyjnych, jego współpracę z czołowymi perkusistami swoich czasów, a także dziedzictwo jako prekursora rozwijania ścisłych kontaktów z artystami związanymi z marką.

"Mój dziadek w lutym obchodziłby setne urodziny - mówi dyrektor Avedis Zildjian Company, Cady Zildjian - Jego pasja, energia i zamiłowanie do kreowania dźwięku i tworzenia nowych produktów do dziś przyświecają naszym działaniom. Dziedzictwo Armanda żyje i ma się dobrze! Z okazji przełomowej rocznicy, nasza rodzina z radością dzieli się ze społecznością perkusyjną tymi ręcznie dobranymi talerzami z jego osobistej kolekcji będącymi zarazem wyjątkowymi fragmentami historii Zildjian".

Talerze Zildjian A z lat '40 i '50 XX wieku zostały stworzone w oryginalnej fabryce Zildjian w Quincy w stanie Massachusetts przez mały zespół rzemieślników i przynoszą wszystkie wizualne i dźwiękowe cechy cenionego talerza vintage, dostarczając charakterystyczne brzmienie wczesnych talerzy A.

Do każdego egzemplarza talerza dołączona będzie para pałek perkusyjnych z limitowanej edycji, sygnowanej przez Armanda Zildjiana, para rękawiczek, podpisany i numerowany certyfikat autentyczności oraz książka poświęcona życiu i spuściźnie Armanda. Wszystko zapakowane w podróżny case Calzone klasy premium. 100 egzemplarzy talerza będzie przeznaczonych na rynek amerykański, druga setka trafi do sprzedaży w pozostałych krajach świata.https://zildjian.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.