Zildjian prezentuje Concept Shop

Dodano: 02.11.2020
Autor: Szymon Kubicki

Zildjian debiutuje z Concept Shop - projektem grupującym najnowsze, eksperymentalne talerze opracowane przez dział badań i rozwoju.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Na początek, w ramach Concept Shopu, Zildjian startuje z czterema niezwykłymi i interesująco się prezentującymi modelami talerzy: Raw Crashes, Turbine Stacks, Rib Hammered Hi-Hats oraz Trap Hats. Z uwagi na bardzo eksperymentalny charakter projektu nowe blaszki będą dostępne na razie jedynie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, ale firma nie wyklucza wprowadzenia ich do katalogów również w innych krajach, jeśli spotkają się one z dobrym odzewem.

 

Zildjian FX Raw Crashes

Każdy Raw Crash zaczyna się od tajnego stopu Zildjiana, po czym jest walcowany, hartowany, kształtowany i piaskowany, aby uzyskać dźwięk i wygląd, który nie przypomina żadnego innego talerza. Raw Crashes są również nieprzycięte i mają nieregularny kształt o średnicy około 20” - 23”, co sprawia, że każdy egzemplarz jest naprawdę wyjątkowym instrumentem.

Dostępne są dwa modele FX Raw Crashes - z dużą lub małą kopułką. Wersja Raw Crash z małym bellem zapewnia kontrolowany i suchy dźwięk. Duży bell Raw Crash otwiera się gwałtownie i wybuchowo, ale jest wystarczająco suchy aby bardzo szybko wybrzmiewać. Raw Crash to również dobry wybór jako alternatywny ride.

FX Raw Crashes z małą (z lewej) i dużą (z prawej) kopułką 

 

Zildjian FX Turbine Stacks

FX Turbine Stacks to nowa koncepcja wizualna i brzmieniowa stacków. Rozległe wycięcia w blaszkach, rzeczywiście przypominające wygląd wirników turbiny, pozwalają mniejszemu górnemu i większemu dolnemu talerzowi na brzmienie, którego nie zapewni żaden inny stack o dużej średnicy. Turbine Stacks charakteryzują się w pełni toczonym spodem i niewykończoną górą oraz przynoszą suchy sound dobrze zbalansowany z ich utrzymującym się w górnym paśmie szelestem.

Turbine Stacks dostępne są w trzech rozmiarach: small (13" góra i 15" dół), medium (15" góra, 17" dół) oraz large (17" góra, 19" dół). Najmniejszy rozmiar zapewnia najjaśniejszy i najwyższy dźwięk ze wszystkich trzech modeli podczas gdy large ma najciemniejszy charakter i najniższy dźwięk.

Turbine Stacks (od lewej): small, medium, large 

 

Zildjian Rib Hammered Hat Tops

Rib Hammered Hat Tops to propozycja dla wszystkich, którzy chcą pogłębić dotychczasowe brzmienie hi-hatu. Ten górny talerz hi-hatu w stylu serii A Zildjian zwraca uwagę charakterystycznym, rozchodzącym się żebrowo, wzorem młotkowania, ciągnącym się od kopułki do krawędzi i pożyczonym z modelu K Custom Hybrid Trash Smash.

Rib Hammered Hat Tops może stanowić parę dla każdego innego dolnego talerza hi-hatu we właściwym rozmiarze, albo służyć jako samodzielny crash efektowy lub stack. Dostępne są w dwóch rozmiarach: 14" (do pary z dolnym talerzem 14") i 15" (do pary z dolnym talerzem 15").

 

Zildjian 14" Trap Hats

Trap Hats to para blaszek w rozmiarze 14", która wnosi zwarty, inspirowany elektronicznym brzmieniem sound do akustycznego zestawu. Górny talerz cechuje się spiralnie rozmieszczonymi śladami mocnego młotkowania, podczas gdy talerz dolny ma otwory, umieszczone w tym samym układzie i dopasowane do młotkowania górnej blachy. Rezultatem jest szybki, suchy, cienki, przetworzony dźwięk, który doda dodatkowego smaku do perkusyjnych beatów.

 

https://zildjian.com/

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"