Wspomnienie Jerzego Łaby i warsztaty z Michałem Dąbrówką!

Dodano: 17.02.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Magazyn Perkusista, w imieniu stowarzyszenia Voice Of Art oraz ODT „Światowid” i Pawła Ostrowskiego, ma wielki zaszczyt zaprosić.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

W dniach 16-17 marca odbędzie się specjalny memoriał „Rytmy i przejścia” upamiętniający wybitnego i zasłużonego wrocławskiego perkusistę Jerzego Łabę, który zmarł, w wieku 65 lat, 11 marca 2022 roku.  

Muzyk wywarł olbrzymi wpływ na scenę Dolnego Śląska, ale nie tylko. Nazwa „Rytmy i przejścia” to nawiązanie do książki wydanej przez muzyka pt. „Podstawy gry na perkusji. Podziały i przejścia”, z której czerpało wiedzę szerokie grono pasjonatów bębnów. Jerzego Łabę wspominaliśmy dokładnie w tym ARTYKULE.

Memoriał będzie miał miejsce w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” we Wrocławiu, przy ul. Stefanii Sempołowskiej 54A, a plan i szczegóły wydarzenia opisane są w tym miejscu RYTMY I PRZEJŚCIA. Wydarzenie będzie miało charakter wspominkowy, ale też praktyczny.

Warsztaty z Michałem Dąbrówką

Nie ma chyba lepszej formy upamiętnienia wybitnego perkusisty, jak warsztaty innego wybitnego bębniarza. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Michał Dąbrówka, który poprowadzi dwudniowe warsztaty. Zajęcia będą dotyczyć szerokich aspektów życia perkusisty z dużym ukierunkowaniem na nastawienie i pojmowanie roli perkusisty. Z pewnością nie będą to zajęcia związane wyłącznie z techniką gry.

Zapisy przyjmowane są pod niniejszym linkiem ZAPISY. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 150 zł.

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.