Wielkie święto bębnów na Krakowskich Błoniach

Dodano: 21.05.2023
Autor: Magazyn Perkusista

28 maja w niedzielę o 11:00 odbędzie się RYTM DLA KRAKOWA, wydarzenie o charakterze performatywnym, na które można przyjść nawet z garnkiem lub pudełkiem po butach.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

RYTM DLA KRAKOWA to happening, wydarzenie performatywne, społeczne i integrujące.

Inicjatorami wydarzenia są: redaktorka Perkusisty – Magdalena Dudek oraz Maciej Trifonidis, którzy współtworzą agencję artystyczną, przestrzeń kreatywną i ideę działań kulturalnych pod nazwą TRIFOPARK.

Wielkie święto bębnów – skąd ten pomysł?

Magda wychowała się w okolicach Błoń w Krakowie i pewnego dnia naszła ją wizja wielkiego kręgu perkusyjnego w tym właśnie miejscu, a to głównie za sprawą targów NAMM SHOW, gdzie po raz pierwszy doświadczyła magii takiego kręgu. Razem z Maćkiem Trifonidisem stworzyli i rozbudowali koncepcję oraz cały projekt, którym jest RYTM DLA KRAKOWA.

„W naszych głowach powstał pomysł i postanowiliśmy go zrealizować! Chcieliśmy to poczuć, usłyszeć i zobaczyć, ale najważniejsza jest idea i zachęcenie ludzi do zabawy rytmem - na bębnach, garnkach, patelniach - czymkolwiek, co wydaje dźwięk, kiedy się w to stuknie czy uderzy.
Celem jest WIELKIE BĘBNIENIE i DOBRA ENERGIA!

Szczerze wierzymy też w to, że ta impreza wpisze się na stałe do kalendarza wydarzeń Krakowa i kolejna edycja będzie zorganizowana z większym rozmachem!” – opowiadają.

Dla kogo?

Dla WSZYSTKICH! To wydarzenie jest skierowane do każdego mieszkańca Krakowa i tych, którzy chcą w przyjemny sposób spędzić czas z pasjonatami/entuzjastami rytmu i bębnów! To okazja, żeby pobudzić swoją kreatywność i wspólnie stworzyć żywe dzieło sztuki!
W wydarzeniu wezmą udział perkusiści, bębniarze – profesjonaliści, amatorzy. Pojawią się ludzie kultury, sztuki, dziennikarze i wiele innych!

Jak się przygotować – co przynieść?

Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Można przynosić swoje bębny, jeżeli ktoś posiada, a jeżeli to można wykorzystać cokolwiek, co ma się już w domu: garnek, patelnia, pudełko po butach, słoik, sztućce, doniczka, wiaderko – wszystko na czym można wybijać rytm!

Plan wydarzenia

Miejsce spotkania to Krakowskie Błonia u zbiegu alej Focha i 3 Maja.
Bębnienie zaczyna się o 11:00 – BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ!

Przewidziane są:

  • warsztaty (dla najmłodszych i nie tylko)
  • krąg perkusyjny – pokazy na zestawach/jam session
  • wielki krąg bębnów – prowadzony przez animatorów – wszyscy zebrani i chętni biorą udział

Pojawią się między innymi:

Anna Patynek, Liliana Zieniawa, Mustapha El Boudani (Maroko), Ablaye Badji (Senegal), Adeb Chamoun (Syria), Jacek Kochan, Bartek Staromiejski, Kacper Piećko, Mateusz Kowalczyk, Karol Wilkoszewski, Aleksander Wnuk, Jakub Frączek, Michał Naróg, Marek „Smok” Rajss, Dominik Podgórski (Ashiko - nauka gry na bębnach) oraz Magdalena Dudek i Maciej Trifonidis.

Tu znajdują się linki do wydarzenia oraz do profilu TRIFOPARK, gdzie można znaleźć więcej informacji.


MAGAZYN PERKUSISTA POLECA!

Organizatorzy: TRIFOPARK, Dzielnica VII Zwierzyniec, Dzielnica I Stare Miasto, Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie, Stowarzyszenie Huta Jazzu

Patroni medialni: Radio Kraków, Radio Karków Kultura, TRIFOPARK, JAZZKULTURA

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.