Todd Sucherman i jego ride Sabian

Dodano: 01.06.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Todd Sucherman jest perkusistą cieszącym się niezwykłą estymą. Znany z ogromnej kultury gry połączonej z niesamowicie dopieszczonym brzmieniem. 

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Oryginalny HH Sessions Ride - który powstał we współpracy z Toddem Suchermanem - został po raz pierwszy zaprezentowany jako edycja limitowana w 2019 roku. Wyprzedał się w ciągu kilku dni. Zainteresowanie i zapotrzebowanie rosły, o czym mówi sam muzyk:

Podczas tras koncertowych ze Styx i rozmów z perkusistami z całego świata często jestem pytany o ten talerz i czy w jakiś sposób mogliby go dostać w swoje ręce. Aż do tej pory musiałam odmawiać, więc jestem bardzo zadowolony, że SABIAN podjął decyzję o przywróceniu tego talerza i uczynieniu go częścią ich stałej oferty.”

Sabian HH Sessions ride – Todd Sucherman

Sabian HH Sessions ride to dokładnie ta sama specyfikacja i charakter brzmienia, co instrument z roku 2019. Pod kątem wizualnym zostało uaktualnione logo. Nie będą też dodawane certyfikaty i odręczne autografy, jak to jest w wersjach limitowanych, ponieważ ride stał się talerzem katalogowym, dostępnym dla każdego zainteresowanego.

Talerz jest w pełni kuty ręcznie, skrawany i polerowany, po czym ponownie poddawany młotkowaniu celem uzyskania pożądanego efektu spójności brzmienia egzemplarzy. Najlepszym przykładem i rekomendacją zastosowania tej blachy są nagrania Todda Suchermana, do których stanowczo warto sięgnąć.

Orientacyjna cena tego talerza szacowana jest na około 3300 zł. Pamiętajmy jednak, że ride jest "kategorią blachową" długowieczną.  

Dystrybutorem marki Sabian w Polsce jest firma Music Info z Krakowa.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.