Eloy i Slipknot – maszyna ruszyła?

Dodano: 27.04.2024
Autor: Damian Krawczyk

Stało się – Eloy Casagrande w Slipknot! Co prawda nie mamy jeszcze oficjalnego komunikatu zespołu na temat ich nowego perkusisty, ale fani już wiedzą.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Slipknot w listopadzie 2023 dość niespodziewanie rozstał się z dotychczasowym perkusistą Jayem Weinbergiem (synem Maxa Weinberga – perkusisty Bruce’a Springsteena). Długo trwały dywagacje fanów na temat tego, kto będzie nowym bębniarzem kapeli, choć po tym, jak równie niespodziewanie Eloy ogłosił swoje rozstanie z Sepulturą (z którą był związany od 2011 roku) fani zaczęli łączyć kropki.

25 kwietnia 2024 Slipknot wystąpił po raz pierwszy w nowym składzie – na kameralnym koncercie w małym klubie w Kalifornii, USA – podobno informacja o koncercie została ogłoszona 2 dni wcześniej, a bilety w cenie 9$ rozeszły się błyskawicznie, co nie może dziwić.

Pomimo braku oficjalnej informacji, Eloy został od razu rozpoznany przez tatuaże oraz charakterystyczny styl gry (muzycy Slipknot występują w maskach – gdyby ktoś nie wiedział).

Niestety, nie dane mi było uczestniczyć w tym koncercie, ale na materiałach dostępnych w sieci można zobaczyć i usłyszeć, że zmiana bębniarza wyszła całej kapeli bardzo na plus. To jaką energię Eloy wniósł swoją grą do tej kapeli jest wręcz nie do opisania.

Slipknot obchodzi w tym roku 25 lecie działalności, z tej okazji zaplanowana jest trasa koncertowa – niestety, na tę chwilę zespół nie potwierdził wizyty w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że się to zmieni. Ja na koncert w nowym składzie nie mogę się doczekać!

Autor: Damian Krawczyk

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.