Wszyscy już dobrze znacie okładkę nowego numeru Magazynu Perkusista przedstawiającą Erica Singera. Bardzo spodobała się ona członkom zespołu KISS, a informacja o wywiadzie w "Polish drum magazine, Perkusista" znalazła się na oficjalnych stronach grupy. Dziękujemy!
Już za niespełna miesiąc dwukrotnie w naszym kraju wystąpi Arch Enemy. Pierwszy koncert odbędzie się w katowickim Mega Clubie 1 czerwca, natomiast drugi dzień później w toruńskim klubie Od Nowa, a nie jak pierwotnie anonsowano, w poznańskim Eskulapie.
Nie tak dawno wspominaliśmy tę firmę przy okazji premiery nowych belli w ich ofercie. Teraz Hammerax zaprezentował kolejne, nowe blachy z serii Ultraviolet, które mają być pierwszymi tak jasno brzmiącymi talerzami tej marki.
Tym razem amerykański Gretsch postanowił uraczyć na werblem drewnianym, jesionowym konkretnie. Nowe werble Full-Range Ash Side charakteryzują się krótkim i krzykliwym tonem oraz pomysłowym system montażu znanym z innych konstrukcji tej firmy.
Perkusista Jason Bonham ogłosił, że dokończył utwór napisany przez Led Zeppelin w 2008 r. i znajdzie się on na następnym albumie Black Country Communion.
Ogólnopolski Finał Ligi Rocka zbliża się wielkimi krokami. Podczas imprezy, która odbędzie się 21 maja na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze, wystąpi 5 zespołów, które zakwalifikowały się do finału konkursu oraz jako gwiazda wieczoru Oddział Zamknięty.
Producent znakomitej serii elektronicznych zestawów V-Drums zachęca do skorzystania z nowoopracowanego narzędzia V-Drums Friend Jam, które gwarantuje jeszcze większą przyjemność z grania i ćwiczenia gry na perkusji.
Po odejściu z Black Label Society Craiga Nunenmachera na miejscu perkusisty zasiadał już Will Hunt z Evanescence i Johnny Kelly z Danzig. Jednak podczas zbliżającej się trasy Uranium miejsce za zestawem zajmie Mike Froedge znany z występów Speed X i doubleDrive.
Rozgadany jak zawsze Chad Smith ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów kilka szczegółów nowego wydawnictwa RHCP. Grupa planuje wydać jeszcze niezatytułowany krążek w ostatnim tygodniu sierpnia tego roku.
Nowym perkusistą legendarnego prog-metalowego zespołu Dream Theater, który zastąpi Mike'a Portnoy'a został najszybszy bębniarz świata - Mike Mangini. Zespół opublikował dzisiaj wieczorem klip wieńczący telenowelę poszukiwań.
Nowa seria werbli z mosiądzu to efekt pracy i wieloletniego doświadczenia konstruktorów z Gretscha. Seria Legend to ukłon w stronę klasycznego brzmienia z nutką innowacyjności.
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.