Siadamy na zapiecku w Istanbul Agop

Dodano: 22.11.2022
Autor: Maciej Nowak, Staszek Piotrowski

Wizyta w fabryce Istanbul Agop to zawsze ekscytujące wydarzenie. Raptem niecałe 2 godziny lotu z Warszawy i trafiamy do światowej kolebki produkcji talerzy perkusyjnych.

To już nasze drugie odwiedziny, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, ile się zmieniło przez te 10 lat. Można powiedzieć – dużo i mało. Firma utrzymuje tradycyjną formę tworzenia instrumentów, ale idzie z duchem czasu w sposobie prowadzenia biznesu.

W jednym z naszych ostatnich artykułów (a dokładnie TUTAJ) opisywaliśmy genezę powstania firmy Istanbul Agop. Mówiliśmy tam o sposobie tworzenia talerzy, który jest kontynuacją tego, co przez dziesiątki lat robił Zildjian. Jak to wygląda w praktyce?

Wchodzimy do bardzo eleganckiego budynku firmy, którego nie powstydziłyby się firmy zachodnie. Istanbul Agop rozwiewa wiele stereotypów odnośnie estetyki pracy w warsztatach w tamtym rejonie.

Świat talerzy Istanbul Agop

Firma posiada pięć najważniejszych rodzin blach:

    30th Ann. to jedna seria niesamowicie eleganckich 10 talerzy. Signature obejmuje talerze w ośmiu seriach: Mel Lewis, Cindy Blackman Santana (OM), Lenny White (Epoch), Joey Waronker, Idris Muhammad, Aaron Sterling, Trevor Lawrence Jr. (Clap Stack), Agop Tomurcuk. Custom to serie: Sultan, Turk, Special Edition. Traditional to jeden, duży zestaw talerzy z różnymi grubościami i charakterem. Xist to kolosalny potencjał, wciąż czekający na zasłużone uznanie. Wersje: Natural, Brilliant, ION, ION Dark, Dry Dark, Dry Dark Brilliant, Power.
Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.