Nowe Agopy już teraz!

Dodano: 28.11.2023
Autor: Artur Baran

Turecki gigant talerzowy nie czeka na nowy rok i już teraz prezentuje swoje nowości sprzętowe utrzymane w bardzo tradycyjnym tonie.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Istanbul Agop jest obecnie największym tureckim producentem talerzy, mającym w swoim katalogu sporą grupę uznanych artystów jak np.: Mark Guiliana, Cindy Blackman Santana, Jimmy Chamberlin czy Brooks Wackerman. Jest to firma wywodząca się bezpośrednio z pierwotnej fabryki Zildjian, która do lat 70 zeszłego stulecia wciąż funkcjonowała w Stambule (równolegle z amerykańską).

Agop znany jest nie tylko z tradycyjnych produktów, ale też blach nowoczesnych, świetnie sprawdzających się w rocku. Firma regularnie przedstawia nowości i nie boi się innowacji, czego przykładem jest wyjątkowa seria Xist Dry.

Istanbul Agop 30th Anniversary

Renomowana, ekskluzywna seria 30th Anniversary poszerza się o następujące modele:

  • 20”/22” 30th Anniversary medium ride
  • 14” 30th Anniversary medium hi-hat
  • 20” 30th Anniversary flat ride

Niesamowicie ciepłe i ciemne talerze, ale przy tym bardzo pełne. Tym razem dochodzi nieco cięższy ride, dla zwiększenia siły przy zachowaniu klasycznego charakteru serii. Podobnie sytuacja ma się z hi-hatem. Do tego płaski ride, który może posłużyć jako szybki akcent crash.

Istanbul Agop Traditional

Absolutna klasyka gatunku, a w niej nowe:

  • 20/22” Traditional crash ride
  • 22” Traditional Jazz medium ride
  • 15” Traditional Jazz hi-hat
  • 17” Traditional Dark hi-hat

Przeprojektowany crash/ride, z większą główką, profilem i wagą. Świetny, uniwersalny talerz, który ma za zadanie rozbujać cały zespół. Jazz ride również nieco grubszy i mocniejszy. Dwa hi-haty w większych rozmiarach. Jazz jest kruchy, ciemny, czytelny, z racji rozmiaru brzmiący nieco niżej. Dark zgodnie ze swoją nazwą, a ze względu na swoje spore gabaryty ma sprawdzić się w przestrzennych kompozycjach.

Perkusistami Istanbul Agop w Polsce są m.in.: Michał „Dimon” Jastrzębski, Marcin Jahr, Daniel Karpiński, Łukasz Kumański, Tomasz Mądzielewski, Łukasz Sarnacki czy też Krzysztof Gradziuk.

Talerze będą dostępne w najlepszych polskich sklepach perkusyjnych.

Dystrybutorem marki Istanbul Agop w Polsce jest Silesia Music Center z Kęt.

Przygotował: Artur Baran

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.