Jak zostać artystą Istanbul Agop

Dodano: 22.11.2022
Autor: Maciej Nowak, Katarzyna Laskowska

Turecki producent opiera swoją politykę nie tylko na charakterze swoich instrumentów, ale też artystach, którzy korzystają ze sprzętu firmy. Jak dołączyć do tego grona?

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Zasady dołączenia do rodziny Istanbul Agop są bardzo podobne do tego, co mamy u największych producentów perkusyjnych. Przede wszystkim mamy tu zarządzanie artystami z centrali, co akurat nie jest oczywiste w większości tureckich manufaktur, jakie są w tej chwili na rynku. Zazwyczaj jest to spychane na regionalnych przedstawicieli, więc ciężko tam mówić o jakiejś wspólnej tożsamości i wsparciu bezpośrednio od producenta.

Cindy Blackman-Santana ma własny model talerzy – OM.

Chcesz być artystą Istanbul Agop?

Każdy perkusista zainteresowany współpracą powinien pokazać, co może wnieść do relacji z firmą. Jakie korzyści, w zamian za lepsze ceny lub wręcz darmowe instrumenty, może otrzymać Istanbul Agop. Jak zawsze, kluczowa jest aktywność! Bardzo dobrym sposobem jest ciągłe oznaczanie Agop w postach w mediach społecznościowych. Firma monitoruje to, co się dzieje na rynku i zwraca uwagę na szczere zaangażowanie muzyków w markę. Tym samym unika perkusistów, którzy liczą na cokolwiek od kogokolwiek. To odwieczne hasło producentów sprzętu – grasz na naszych gratach, bo cenisz naszą markę. Jak widać jest to standardowa procedura, stosowana chociażby przez Meinl, Paiste, Sabian, Zildjian.

Obecnie, osobą odpowiedzialną za współpracę z artystami jest Sinan Erdin.

Jedna z przykładowych konfiguracji Marcina Jahra.

Artyści Istanbul Agop

Polskimi perkusistami korzystającymi z talerzy Istanbul Agop są, m.in. Łukasz Sarnacki, Michał Jastrzębski, Łukasz Kumański, Tomasz Mądzielewski, Marcin Jahr, Krzysztof Gradziuk, Daniel Karpiński. Obsada silna i różnorodna stylistycznie. Jeżeli chodzi o perkusistów zagranicznych, należy wspomnieć o takich artystach jak: Cindy Blackman-Santana, Ronnie Vanucci, Aaron Sterling, Andrew Marshall czy też Brooks Wackerman. Pokazuje to, że talerze Istanbul Agop sprawdzają się od klimatycznego jazzu po ostry rock.

Dystrybutorem marki Istanbul Agop w naszym kraju jest polska firma Silesia Music Center z Kęt (obok Bielsko-Białej). Silesia często wysyła informacje na temat polskich perkusistów, by ludzie w centrali zwrócili na kogoś uwagę.

Instagram ISTANBUL AGOP

Facebook ISTANBUL AGOP

Sala konferencyjna, gdzie podejmowani są goście firmy w tym wielu artystów, którzy akurat grają w Turcji lub celowo przyjechali w odwiedziny.

Zdjęcia: Robert Wilk, Jimmy Bruch, Marlena Szabłowska

Materiał przygotowali: Maciej Nowak i Katarzyna Laskowska

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"