Na kowadle - Hate - Resurrection Machine

Na kowadle
Dodano: 27.03.2017

Zapraszamy na ostatni odcinek naszych spotkań w metalowej kuźni, gdzie przedstawiliśmy kilka szlagierów ostrego metalu, których partie bębnów można rozwinąć i zastosować w swojej grze.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.


Co przygotował dla nas kowal Pavulon? "Po Vader, Behemoth i Decapitated przyszedł czas na Hate. Zajmiemy się numerem, w którym dla odmiany... nie ma blastów. Numer pochodzi z płyty Morphosis z 2008 roku.“

Fragment 1 (1:10 - 1:33)


"Jest to fragment zwrotki w pierwszej sekcji kawałka. Dość charakterystyczny puls między stopą a werblem - oparty na podwójnym paradidlu (RLRLRRLRLRLL). Na początku tylko stopa zagrywa tę figurę (podłożona pod to, co grałaby prawa ręka). Do tego dołożone są oczywiście akcenty i ozdobniki pod gitary. Werbel gra tylko główny beat. W późniejszej części dochodzą ghost notes na werblu, wypełniające luki między uderzeniami stopy. - Fajne ćwiczenie na opanowanie dynamiki swoją drogą.“

 

Fragment 2 (1:45 - 2:26)


"Początek drugiej sekcji w numerze (z 6/4 przechodzimy na 4/4). Zaczyna się od zamkniętego hi-hatu z wyrzucanymi tomami i werblem. Po chwili wchodzimy na pierwszy wariant beatu a la Fear Factory. Szesnatkowe serie stóp i werbel z "odwrotką“ - na "3 i“. Następnie przechodzimy na wersję z prostym beatem 4/4. Zostawiamy szesnastkowe stopy zagrywające pod gitarę. Nie ma tu nic specjalnie skomplikowanego, ale trzeba to posadzić i nie zagrać zbyt kwadratowo.“

 

Fragment 3 (3:37 - 4:09)


"Długi transowy riff pod koniec kawałka. Ciągła seria sekstolowych stóp grających unisono z rękami rozłożonymi między ride i hi-hat oraz wyrzucane z prawej ręki akcenty na floor i werbel. Niby nic, a utrzymanie groove i pionów przez cały czas nie jest już takie proste. Beat sam w sobie stanowi ciekawe ćwiczenie.“


"Tym miłym akcentem kończymy nasz cykl. Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie i chociaż w jakimś drobnym stopniu udało wam się dzięki tej szkółce usprawnić coś w swoim graniu.

Nie oznacza to jednak, że się żegnamy! Już wkrótce startują nowe odcinki - nie będzie to jednak formuła, którą do tej pory prowadziliśmy. Cóż takiego szykujemy? Wszystko będzie jasne w swoim czasie. Do zobaczenia niebawem!“.


Pełne wersje wszystkich filmów dostępne na: media.avt.pl

Paweł "Pavulon" Jaroszewicz - Specjalista od galerniczej roboty, który wykuwał stal m.in. w zespołach Vader i Decapitated. Obecnie operuje młotami w Hate i Antigama. Wylewał surową stal niemal w każdym zakątku ziemi. Łączy w swojej grze moc i szybkość, dzięki czemu jego partie bębnów brzmią organicznie i agresywnie.


Lekcja ukazała się w numerze grudzień 2016Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"