Na Kowadle - gitara: Zbigniew Promiński

Na kowadle
Paweł Jaroszewicz
Dodano: 14.05.2018

Witamy w kolejnej odsłonie naszych warsztatów, bo z pewnością nie są to typowe lekcje, gdzie pokazujemy jedną, jedyną drogę. O nie! Tu się kuje stal!

Na kowadło kładziemy sposób pracy na linii gitara - bębny. Bierzemy się za aranżowanie partii czyli wykorzystanie technicznych umiejętności w taki sposób, aby to, co zagramy, nie było tylko odtworzeniem ćwiczeń i bezduszną klepaniną, ale integralną częścią kawałka. Czymś, czego chce się słuchać. Po prostu muzyką.

Gitarzysta: Zbigniew Promiński

Witajcie w Nowym Roku! 2017 to już historia. Dla jednych był udany, dla innych mniej, nieistotne! Nowy Rok, nowe postanowienia itp. itd. Słomiany zapał? Czas pokaże, ale tak czy inaczej zachęcam do próby wejścia na nowy level ze swoim graniem. Ja już podjąłem rękawicę i cisnę, ile sił w rękach i nogach. Na mocny start 2018 mamy specjalnego gościa. Tym razem wspomógł nas Zbigniew Promiński, znany jako Inferno, w roli gitarzysty i przyniósł kilka siarczystych riffów. Jak nietrudno się domyślić Shuffle ani Gospel chopsów tu nie uświadczycie. Zatem jedziemy…

RIFF 1

Startujemy nieco nieregularnym riffem. Dla tych, którzy chcą to liczyć – fraza składa się z 3 x 4/4 na 2/4 oraz 2 x 4/4. Najlepiej jednak sugerować się wyraźnym akcentowaniem gitary.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"