Zagraj w to z kobietą - Beata Polak - Podstawowe rytmy

Zagraj w to z kobietą
Dodano: 30.06.2017

Witamy w pierwszym odcinku nowego cyklu, Zagraj w to z kobietą, który poprowadzi Beata Polak.

Nie będzie to klasyczna szkółka prowadząca was przez podstawy gry - od trzymania pałek do sukcesywnie rozwijających się zagadnień - bo tego dookoła macie aż nadto... Ze względu na niewielką ilość naszych spotkań dotkniemy różnych tematów, a raczej różnych rytmów, które mogą okazać się pomocne w waszych działaniach muzycznych. Będzie mnie wspierał w tych poczynaniach Piotr "Mańkover" Mańkowski - gitarzysta i lider zespołu Wolf Spider/Wilczy Pająk, który podłoży kilka riffów pod moje granie.Na początek zacznijmy od 4 podstawowych rytmów wykorzystywanych w muzyce rockowej i metalowej. Pierwszy przykład to wręcz nieludzko nadużywany rytm przez perkusistę zespołu Metallica - Larsa Ulricha:O wiele ciekawiej on zabrzmi, kiedy dołożymy do drugiego werbla przednutkę podwójną na stopach. Wówczas nabiera charakteru bitu Vinnie Paul’a, wyjętego z kawałków Pantery.Ale możemy zamienić podwójną przednutkę w stopach na 2 szesnastki i wówczas uzyskamy rytm często grywany w muzyce zespołu Machine Head przez Chrisa Kontos’a czy Dave’a McClain’a.Jeśli do przykładu 1 dołożymy jedną szesnastkę w stopie to uzyskamy bardzo charakterystyczny rytm wykorzystywany nie tylko w muzyce rockowej czy metalowej, ale również innych gatunkach, jak chociażby w punk rocku...I na koniec klasyka metalu czyli "jazda na 2 stopy".W następnym odcinku skupimy się na stopie, która jest totalnie podporządkowana riffowi gitary.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"