Tama Cocktail-Jam Mini (CJP44)

Dodano: 22.11.2018
Rodzaj sprzętu: Bębny
Dostarczył: TAMA
Wojtek Andrzejewski

Zakup Tamy Silverstar Cocktail Jam MINI, którym producent pochwalił się niedawno, był dla mnie sporym ryzykiem.

Po pierwsze dlatego, że znałem jedynie brzmienie starszej siostry – modelu Tama Cocktail Jam. Czyli zestawu, którego bęben basowy ma rozmiar 16 cali, a nie 14, jak jest w nowej wersji MINI. Z naciągiem Evans EMAD starsza koktajlowa siostrzyczka brzmiała naprawdę przyzwoicie głęboko. Czy jeszcze mniejsza siostra da radę sprostać moim muzycznym oczekiwaniom? Zastanawiałem się nad tym kupując ten zestaw trochę w ciemno.

Zacznę od tego, że lubię wynalazki. I lubię ryzykować. Kto nie ryzykuje, jak wiadomo, nie pije szampana. Wynalazek pt. „Tama Cocktail JAM” znam od 2015 roku, kiedy to podczas prezentacji tego modelu w Łodzi miałem okazję na nim grać. Już wtedy mi się spodobała. Jej cena o wiele mniej, bo pamiętam, że można było wtedy za nią kupić pełnowymiarowy set, a nie jakieś „dziwadło”, jak to określił wtedy jeden z moich kolegów po pałce. Od razu napiszę, że nie jest to bęben dla tych, którzy potrzebują zestaw pełnowymiarowy. To jest zestaw do zadań specjalnych tj. mała sala, kameralny jam, granie streetowe, na działce czy na balkonie dla sąsiadów. Można powiedzieć, że z dnia na dzień musiałem „wejść” w taki secik, bo życie postawiło mnie przed nowym, muzycznym zadaniem. Po ograniu innych koktajlowych modeli i marek ostatecznie zdecydowałem się na Tamę Cocktail Jam MINI, której brzmienia… nie znałem, ale było mnie na nią stać. Bazowałem jedynie na tym, jak odzywa się jej starsza, ciut większa siostra z brzozy. Inny rozmiar, inne drewno. Jak będzie? Zobaczymy…

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.