Drumcraft Multi Clamp MC 8.2

Dodano: 07.04.2015
Rodzaj sprzętu: Hardware

Niemiecka firma Drumcraft stopniowo powiększa asortyment swoich produktów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.


Krok po kroku nie tylko usprawniając sprzęt poprzez powielanie rozwiązań, ale też przedstawiając własne pomysły. Niniejszy uchwyt jest tego przykładem.

Drumcraft współpracuje z firmą DW i konstruktorzy firmy uczestniczą w pracach nad kilkoma projektami, głównie związanymi z hardware. Przykładem może być bardzo pomysłowy bijak w najnowszej stopie DW direct driver. Podczas naszej wizyty u dystrybutora Gewa, który jest właścicielem marki Drumcraft, zaprezentowano nam z dumą nowy zestaw bębnów, hardware oraz oddzielnie prezentowaną clampę.

URZĄDZENIE


Pierwszy rzut oka wywołuje pozytywne reakcję, mamy przed sobą bardzo estetyczne, błyszczące urządzenie o gładkich kształtach i zbitej konstrukcji. Na zewnętrznej stronie głównej listwy znajduje się logo firmy, od wewnątrz w obu gniazdach znajdują się drobne wcięcia na lepsze osadzenie rurki. Wszystkie śruby osadzone są na sprężynach. Urządzenie sprawia wrażenie mocnego i pewnego. Clampa przeznaczona jest do klasycznych montaży statywów i holderów w zakresie uchwytu od 12,5mm (1/2") do 31,75mm (1 1/4") czyli jak najbardziej uniwersalnie.

W AKCJI


Oba zakończenia są bliźniaczą konstrukcją, dzięki czemu nie ma żadnej różnicy, którą stroną będziemy montować dany statyw. Części z motylkami odkręcane są do zewnątrz podczas, gdy wewnętrzne śruby wykorzystują zwykłe nakrętki. Dodatkowo śruby te połączone są paskiem, dzięki czemu wzajemnie się podtrzymują i nie będą uciekać w żadną stronę, zachowując przy tym elastyczność. Tu właśnie trafiamy na element, wyróżniający clampę MC 8.2. od innych produktów z tej kategorii. W chwili, gdy odkręcamy motylek i odsłaniamy go do zewnątrz celem wciśnięcia rurki statywu do środka, zewnętrzna listewka trzyma się wciąż równolegle w stosunku do głównej listwy, nie opada nam pionowo trzymając się i dyndając na wewnętrznej śrubie. Dzięki temu wkładamy rurkę statywu, od razu zatrzaskujemy śrubę i dokręcamy motylek bez konieczności wykręcania ręki, łapania tej mniejszej listewki uchwytu i celowanie w nią śrubą z motylkiem. Co ciekawe, ta listewka nie jest mocowana na sztywno i możemy ją swobodnie obracać, dzięki czemu operowanie całą clampą jest jeszcze łatwiejsze. Szybki montaż idzie w parze z mocnym uchwytem, zapewniającym komfort gry.

PODSUMOWANIE


Każdy wie, jak czasami clampy mogą podnieść ciśnienie perkusiście. Szczególnie, gdy chcemy szybko coś podkręcić, zmienić położenie, przestawić, a czas nas goni. Wiedzą to z pewnością perkusiści, którzy grali przeglądy i inne koncerty na jednym zestawie dla wszystkich perkusistów. Gitarzysta stoi i czeka, a ty jeszcze kręcisz clampą statywu klnąc pod nosem. Nowa clampa Drumcraft jest przyjaznym urządzeniem i może być pomocna w sytuacjach wymagających szybkiego montażu. Czekamy na kolejne rozwiązania tego typu.

Dostarczył dystrybutor: Gewa Polska (www.gewamusic.com/pl)
Sprawdź: Drumcraft www.drumcraft.com

Test ukazał się w numerze grudzień 2014


Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"