Drumcraft Multi Clamp MC 8.2

Dodano: 07.04.2015
Rodzaj sprzętu: Hardware

Niemiecka firma Drumcraft stopniowo powiększa asortyment swoich produktów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.


Krok po kroku nie tylko usprawniając sprzęt poprzez powielanie rozwiązań, ale też przedstawiając własne pomysły. Niniejszy uchwyt jest tego przykładem.

Drumcraft współpracuje z firmą DW i konstruktorzy firmy uczestniczą w pracach nad kilkoma projektami, głównie związanymi z hardware. Przykładem może być bardzo pomysłowy bijak w najnowszej stopie DW direct driver. Podczas naszej wizyty u dystrybutora Gewa, który jest właścicielem marki Drumcraft, zaprezentowano nam z dumą nowy zestaw bębnów, hardware oraz oddzielnie prezentowaną clampę.

URZĄDZENIE


Pierwszy rzut oka wywołuje pozytywne reakcję, mamy przed sobą bardzo estetyczne, błyszczące urządzenie o gładkich kształtach i zbitej konstrukcji. Na zewnętrznej stronie głównej listwy znajduje się logo firmy, od wewnątrz w obu gniazdach znajdują się drobne wcięcia na lepsze osadzenie rurki. Wszystkie śruby osadzone są na sprężynach. Urządzenie sprawia wrażenie mocnego i pewnego. Clampa przeznaczona jest do klasycznych montaży statywów i holderów w zakresie uchwytu od 12,5mm (1/2") do 31,75mm (1 1/4") czyli jak najbardziej uniwersalnie.

W AKCJI


Oba zakończenia są bliźniaczą konstrukcją, dzięki czemu nie ma żadnej różnicy, którą stroną będziemy montować dany statyw. Części z motylkami odkręcane są do zewnątrz podczas, gdy wewnętrzne śruby wykorzystują zwykłe nakrętki. Dodatkowo śruby te połączone są paskiem, dzięki czemu wzajemnie się podtrzymują i nie będą uciekać w żadną stronę, zachowując przy tym elastyczność. Tu właśnie trafiamy na element, wyróżniający clampę MC 8.2. od innych produktów z tej kategorii. W chwili, gdy odkręcamy motylek i odsłaniamy go do zewnątrz celem wciśnięcia rurki statywu do środka, zewnętrzna listewka trzyma się wciąż równolegle w stosunku do głównej listwy, nie opada nam pionowo trzymając się i dyndając na wewnętrznej śrubie. Dzięki temu wkładamy rurkę statywu, od razu zatrzaskujemy śrubę i dokręcamy motylek bez konieczności wykręcania ręki, łapania tej mniejszej listewki uchwytu i celowanie w nią śrubą z motylkiem. Co ciekawe, ta listewka nie jest mocowana na sztywno i możemy ją swobodnie obracać, dzięki czemu operowanie całą clampą jest jeszcze łatwiejsze. Szybki montaż idzie w parze z mocnym uchwytem, zapewniającym komfort gry.

PODSUMOWANIE


Każdy wie, jak czasami clampy mogą podnieść ciśnienie perkusiście. Szczególnie, gdy chcemy szybko coś podkręcić, zmienić położenie, przestawić, a czas nas goni. Wiedzą to z pewnością perkusiści, którzy grali przeglądy i inne koncerty na jednym zestawie dla wszystkich perkusistów. Gitarzysta stoi i czeka, a ty jeszcze kręcisz clampą statywu klnąc pod nosem. Nowa clampa Drumcraft jest przyjaznym urządzeniem i może być pomocna w sytuacjach wymagających szybkiego montażu. Czekamy na kolejne rozwiązania tego typu.

Dostarczył dystrybutor: Gewa Polska (www.gewamusic.com/pl)
Sprawdź: Drumcraft www.drumcraft.com

Test ukazał się w numerze grudzień 2014


Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.