Pałki firmy Los Cabos

Dodano: 19.10.2011
Rodzaj sprzętu: Pałki
Zawsze można zadać sobie pytanie, czym różni się jedna pałka hikorowa danego modelu od drugiej. Przy bliższym kontakcie z różnymi firmami produkującymi ten sprzęt różnica jest wyraźna, ale z pewnością Los Cabos dołączą do tych najlepszych.
Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Rynek producentów pałek perkusyjnych wydaje się być bardziej ciasny od osiemnastowiecznego gorsetu. Dla nas, konsumentów, to z pewnością dobra sytuacja, ponieważ możemy przebierać w sprzęcie do woli. Tym razem mamy do czynienia z pałkami, której dystrybucję na teren polski ma największy specjalista od akcesoriów - firma Balidrum.

Los Cabos to produkt kanadyjski, a jak wiadomo ten drugi co do wielkości kraj świata posiada olbrzymie zalesione połacie ziemi, w tym wspaniałe klony (wszakże na fladze Kanady listek z tego drzewa widnieje).

Jeżeli chodzi o hikorę to Los Cabos korzysta z drewna swoich południowych sąsiadów. Hikora do hikory podobna? Nic bardziej mylnego - podobnie, jak w przypadku klonu, brzozy czy innych gatunków, z którego zbudowane są korpusy bębnów, tak samo i tutaj odpowiednia selekcja budulca ma kluczowe znaczenie.

Budowa


Kanadyjczycy mają to szczęście, że mogą wybrzydzać i pracować nie na materiale, który otrzymają, lecz na materiale, który sobie wybiorą. Pałki Los Cabos wydają się to potwierdzać w stu procentach. Przedstawiono nam modele pał w dwóch wersjach - białej i czerwonej hikory. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że nie mamy do czynienia z drewnem z przeceny. Jednolite, pozbawione jakichkolwiek skaz, dokładnie wykończone. Właśnie, wykończenie pałek jest zgodne ze światowymi standardami.

Bardzo dokładnie przycięte główki, precyzyjnie zakończenia. Pary dobrane są starannie i bez klasycznych "bananów", które zdarzają się pojawiać w niektórych firmach. Bardzo precyzyjnie naniesione drobne napisy z mnogością detali. Dostępne są w typowych rozmiarach, co powinno zadowolić większość bębniarzy. Dostępne w kolorach naturalnego drewna czyli jasna (klon i hikora) i nieco ciemniejsza - hikora. Firma posiada kilka modeli w innych odcieniach i zaczyna powoli bawić się w customowanie sprzętu.

Gra


W uchwycie pałki są pewne. Drobny lakier nie wpływa negatywnie na wyślizgiwanie się ich z rąk. Świetnie wyważone, doskonale dobrane w komplety. Pałki leżą bardzo dobrze w dłoni i nie sprawiają wrażenia twardych kijków, które mogłyby uszkodzić nie tylko blachę ale i nasze ręce. Pałki są lekkie, ale w przypadku   czerwonej hikory - zbite w sobie, co jest wynikiem wykorzystania takiego właśnie budulca, przez co nie będziemy musieli się bać o ciągłe sięganie po nowy komplet.

Reagują na zetknięcie z krawędziami talerzy, jak i z rimem prawidłowo, czyli zbijają się z pozostawionym wyraźnie śladem uderzenia, co świadczy o dobrej, zdrowej amortyzacji i jednocześnie dużej wytrzymałości.

Podsumowanie


Wytrawni bębniarze powinni szybko skierować się w stronę Los Cabos. Mamy do czynienia z produktem eleganckim i bardzo precyzyjnie wykończonym. Idzie z tym w parze także duży komfort i przyjemność gry. Na bazie modeli, jakie otrzymaliśmy do prezentacji - polecamy je stanowczo!

{Podsumowanie Młoda kanadyjska firma produkuje sprzęt najwyższej klasy i z pewnością będziemy naciskać dystrybutora - Balidrum, by udostępnił nam kilka dodatkowych kompletów celem przeprowadzenia konkursów.}

Test ukazał się w numerze maj/czerwiec 2011.

Dystrybutor: Balidrum
Testowali: Maciej Nowak
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"