Pałki firmy Los Cabos

Dodano: 19.10.2011
Rodzaj sprzętu: Pałki
Zawsze można zadać sobie pytanie, czym różni się jedna pałka hikorowa danego modelu od drugiej. Przy bliższym kontakcie z różnymi firmami produkującymi ten sprzęt różnica jest wyraźna, ale z pewnością Los Cabos dołączą do tych najlepszych.
Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Rynek producentów pałek perkusyjnych wydaje się być bardziej ciasny od osiemnastowiecznego gorsetu. Dla nas, konsumentów, to z pewnością dobra sytuacja, ponieważ możemy przebierać w sprzęcie do woli. Tym razem mamy do czynienia z pałkami, której dystrybucję na teren polski ma największy specjalista od akcesoriów - firma Balidrum.

Los Cabos to produkt kanadyjski, a jak wiadomo ten drugi co do wielkości kraj świata posiada olbrzymie zalesione połacie ziemi, w tym wspaniałe klony (wszakże na fladze Kanady listek z tego drzewa widnieje).

Jeżeli chodzi o hikorę to Los Cabos korzysta z drewna swoich południowych sąsiadów. Hikora do hikory podobna? Nic bardziej mylnego - podobnie, jak w przypadku klonu, brzozy czy innych gatunków, z którego zbudowane są korpusy bębnów, tak samo i tutaj odpowiednia selekcja budulca ma kluczowe znaczenie.

Budowa


Kanadyjczycy mają to szczęście, że mogą wybrzydzać i pracować nie na materiale, który otrzymają, lecz na materiale, który sobie wybiorą. Pałki Los Cabos wydają się to potwierdzać w stu procentach. Przedstawiono nam modele pał w dwóch wersjach - białej i czerwonej hikory. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że nie mamy do czynienia z drewnem z przeceny. Jednolite, pozbawione jakichkolwiek skaz, dokładnie wykończone. Właśnie, wykończenie pałek jest zgodne ze światowymi standardami.

Bardzo dokładnie przycięte główki, precyzyjnie zakończenia. Pary dobrane są starannie i bez klasycznych "bananów", które zdarzają się pojawiać w niektórych firmach. Bardzo precyzyjnie naniesione drobne napisy z mnogością detali. Dostępne są w typowych rozmiarach, co powinno zadowolić większość bębniarzy. Dostępne w kolorach naturalnego drewna czyli jasna (klon i hikora) i nieco ciemniejsza - hikora. Firma posiada kilka modeli w innych odcieniach i zaczyna powoli bawić się w customowanie sprzętu.

Gra


W uchwycie pałki są pewne. Drobny lakier nie wpływa negatywnie na wyślizgiwanie się ich z rąk. Świetnie wyważone, doskonale dobrane w komplety. Pałki leżą bardzo dobrze w dłoni i nie sprawiają wrażenia twardych kijków, które mogłyby uszkodzić nie tylko blachę ale i nasze ręce. Pałki są lekkie, ale w przypadku   czerwonej hikory - zbite w sobie, co jest wynikiem wykorzystania takiego właśnie budulca, przez co nie będziemy musieli się bać o ciągłe sięganie po nowy komplet.

Reagują na zetknięcie z krawędziami talerzy, jak i z rimem prawidłowo, czyli zbijają się z pozostawionym wyraźnie śladem uderzenia, co świadczy o dobrej, zdrowej amortyzacji i jednocześnie dużej wytrzymałości.

Podsumowanie


Wytrawni bębniarze powinni szybko skierować się w stronę Los Cabos. Mamy do czynienia z produktem eleganckim i bardzo precyzyjnie wykończonym. Idzie z tym w parze także duży komfort i przyjemność gry. Na bazie modeli, jakie otrzymaliśmy do prezentacji - polecamy je stanowczo!

{Podsumowanie Młoda kanadyjska firma produkuje sprzęt najwyższej klasy i z pewnością będziemy naciskać dystrybutora - Balidrum, by udostępnił nam kilka dodatkowych kompletów celem przeprowadzenia konkursów.}

Test ukazał się w numerze maj/czerwiec 2011.

Dystrybutor: Balidrum
Testowali: Maciej Nowak
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.