Mikrofony Austrian Audio pod kątem nagrywania zestawu perkusyjnego

Dodano: 20.06.2024
Rodzaj sprzętu: Z prądem
Bitew Robienie

Austrian Audio OC7 i OD5 to dwa nowe mikrofony instrumentalne, które szturmem podbiły rynek w 2021 roku. Szybko zyskały uznanie za znakomitą jakość dźwięku, wszechstronność i innowacyjne funkcje. Przyjrzyjmy się im bliżej pod kątem nagrywania zestawu perkusyjnego, oceniając ich wykonanie, funkcjonalność oraz brzmienie.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

OD5 to aktywny mikrofon dynamiczny, podczas gdy OC7 jest mikrofonem pojemnościowym. Oznacza to, że oferują różne brzmienie i nadają się do różnych zastosowań. OD5 doskonale sprawdza się do nagrywania bębnów basowych, tomów i werbli. Jego aktywna konstrukcja zapewnia wysoki poziom sygnału i niski poziom szumów własnych, co pozwala rejestrować potężne, pełne brzmienie bębnów bez zniekształceń.

OC7 to bardziej wszechstronny mikrofon, który można stosować do nagrywania różnych instrumentów, w tym perkusji. Posiada kardioidalną charakterystykę kierunkowości, a jego pojemnościowa kapsuła zapewnia bardziej szczegółowe i delikatne brzmienie. OC7 doskonale sprawdza się do nagrywania overheadów, talerzy i instrumentów perkusyjnych o wysokim tonie.

Dodatkowo OC7 posiada przełącznik filtra górnoprzepustowego i pad -10dB, które pozwalają na dostosowanie brzmienia mikrofonu do konkretnego źródła dźwięku. OD5 posiada również filtr górnoprzepustowy, który pomaga wyeliminować niechciane niskie częstotliwości. Oba mikrofony mają innowacyjny przegub obrotowy, który umożliwia łatwe ustawienie w optymalnej pozycji, co jest szczególnie przydatne w przypadku nagrywania bębnów, gdzie precyzyjne ustawienie mikrofonu może mieć duży wpływ na brzmienie.

Przy nagrywaniu zestawu perkusyjnego przesłuchy mogą stanowić wyzwanie. OC7 i OD5, mimo swojej precyzji, nie są całkowicie odporne na przesłuchy, co jest szczególnie słyszalne w sytuacjach, gdzie kompresja i obróbka dźwięku są intensywne. Warto jednak zaznaczyć, że przy odpowiednim ustawieniu mikrofonów i umiejętności inżyniera dźwięku, problem ten można zminimalizować.

OC7 sprawdził się doskonale jako mikrofon overhead, rejestrując szerokie spektrum dźwięków z wyraźnym detalem. Dzięki swojej wysokiej czułości, uchwycił subtelne niuanse, które często umykają mniej czułym mikrofonom. OD5 natomiast idealnie nadaje się do nagrywania poszczególnych bębnów, takich jak werbel czy tomy, gdzie niższa czułość pozwala na lepszą kontrolę nad sygnałem. Jego solidna budowa sprawia, że jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, co jest kluczowe przy intensywnym użytkowaniu w studio nagraniowym.

Gdzie kupić?

Austrian Audio OC7 kupisz TUTAJ

Austrian Audio OD5 kupisz TUTAJ


Wnioski?

Austrian Audio OC7 i OD5 to doskonałe mikrofony do nagrywania zestawu perkusyjnego. Oferują znakomitą jakość dźwięku, wszechstronność i innowacyjne funkcje, które czynią je cennym nabytkiem dla każdego studia nagraniowego. Chociaż mogą być drogie dla niektórych użytkowników, ich wysoka jakość dźwięku i wszechstronność sprawiają, że są wartą rozważenia inwestycją.

Zalety:

  • Doskonała jakość dźwięku
  • Solidna konstrukcja
  • Innowacyjne rozwiązania
  • Wszechstronność
  • Przystępna cena

Wady:

  • Brak

Przygotował: Bitew Robienie

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.