Wykop: Ash Soan

Dodano: 11.02.2020

Przyglądamy się minimalistycznemu zestawowi, na którym Ash Soan zagrał podczas Śląskiego Festiwalu Muzycznego 2019.

Na co dzień zestaw Asha Soana jest bardziej rozbudowany: "Mój zestaw w studio jest znacznie bardziej rozbudowany niż zaprezentowany dziś na scenie - mówił w naszym wywiadzie. Mam dodatkowy floor tom oraz werble, których dobór jest bardzo istotny w kwestii poszukiwania odpowiedniego brzmienia. Po lewej stronie mam zawsze bardzo tłusty werbel, jest to naprawdę konkretny tłuścioch na jedno uderzenie, nisko nastrojony. Walniesz raz i wystarczy (śmiech). Podczas nagrywania piosenki dla Roda Stewarta zostałem poproszony o to, żeby uderzyć w niego w rytmie, ale tylko raz. Całość była grana na głównym werblu, a jedno uderzenie musiało wejść właśnie na nim. Mam go zawsze podłączonego.

Oprócz tego są jeszcze jakieś timbale i różne drobne dodatki, zatem tak, mój zestaw w studio jest bardziej rozbudowany. Nie gram jednak i w zasadzie nie pamiętam, żebym grał na jakimś wielkim zestawie. Podwójny bas? O rany, zapomnij, nie czuję tego zupełnie. Gdy byłem młodszy to miałem większe bębny, łącznie z octobanami, ponieważ jestem wielkim fanem Stewarta Copelanda, a on miał te charakterystyczne octobany u siebie."

BĘBNY GRETSCH
Broadkaster Nitron White Marine Pearl:
12”x8” tom na statywie,
16”x16” floor tom,
22”x14” bęben basowy ze śrubami t-rod,
werbel 6.5”x14” Black Nickel over Steel
(docelowo miał być oryginalny Broadkaster).

TALERZE ZILDJIAN
22” K Constantinople Medium Thin High ride
14” A New Beat hi-hat
18” K Dark Medium Thin crash

HARDWARE DW
Stołek 9100, pojedynczy pedał 9000, dwa statywy 6700, hi-hat 6500 oraz dwa statywy werblowe 6300, gdzie jeden służył jako statyw pod tom 12”.

NACIĄGI REMO
Uderzeniowy w centrali powlekany Powerstroke 3, rezonans Broadkaster Fiberskyn z dziurą 6”. Uderzeniowe w 12” i 16” Emperor, rezonansy oryginalne Remo. Werbel normalnie powinien być CS Coated, w wersji festiwalowej oryginalny Gretsch by Remo.

 

Zdjęcia: Robert Wilk

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !