Werbel Gretsch sygnowany przez Asha Soana

Dodano: 11.01.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Legendarny amerykański producent bębnów wykonał dla angielskiego mistrza sesji nagraniowych specjalny werbel, który może zaskakiwać swoimi parametrami.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Dla wielu perkusistów pierwsze skojarzenie z brzmieniem Asha Soana to Gretsch, Zildjian i Remo. Muzyk od jakiegoś czasu testował nowy werbel wykonany we współpracy z Gretsch. Jest on dość specyficzny, ale wreszcie pojawił się oficjalnie w ofercie firmy.

Instrument ma wymiary 12”x7”, czyli głęboki werbel o stosunkowo małej średnicy, co może się wydawać, na pierwszy rzut oka, zaskakujące. 9 warstw twardego drewna purpleheart (amarant), charakterystycznego również z racji intensywnego koloru. Krawędzie ścięte podwójnie pod kątem 45 stopni, 3 mm obręcze odlewane (die-cast) oraz elegancka maszynka sprężyn Lightening Throw-Off. Każdy werbel jest oczywiście oznaczony i podpisany przez Asha.

Ash wykorzystywał ostatnio ten instrument do nagrań z: Julianem Lennonem, Jeffem Lorberem, Corym Wongemi, Hansem Zimmerem. A co sam mówi na temat tego werbla? W zasadzie nic zaskakującego: „Sygnowany przeze mnie werbel musi spajać moje brzmienie i najlepiej robi to 7”x12” Purpleheart. Jego unikalne brzmienie, długi sustain, wszechstronność i charakter sprawiają, że nagrywanie na nim jest przyjemnością. Producenci wciąż proszą o brzmienie Purpleheart do swoich utworów.”

Czy Gretsch Ash Soan będzie dostępny w polskich sklepach? Czy może podzieli los bestsellerowej sygnatury Keitha Carlocka, która została wyprzedana, a niestety żaden rodzimy sklep nie zdążył zgłosić się po niego we właściwym czasie, przez co instrument w zasadzie nie jest dostępny w Polsce. Wszystko pewnie będzie zależeć od zainteresowania fanów zarówno marki Gretsch jak i twórczości Asha Soana, ale jest też jedna zasadnicza różnica - cena. Niniejszy instrument kosztuje 5300 złotych. 

Dystrybutorem marki Gretsch w Polsce jest firma Gewa Polska.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.