Nowości Latin Percussion na 2019

Dodano: 11.01.2019

Latin Percussion zaprezentował sporo nowości na 2019 rok, wśród nich instrumenty przygotowane specjalnie z myślą o 55 urodzinach firmy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

LP 55th Anniversary Quinto, Conga, Tumba Set oraz 55th Anniversary Bongo

Bardzo lekki korpus jubileuszowych bębnów konga i bongosów został wykonany z wyselekcjonowanego drewna sosny nowozelandzkiej poddanemu działaniu wysokiej temperatury poprzez opalenie przy pomocy palnika, co pozwala uwypuklić naturalną strukturę drewna. Następnie korpusy wykończono lakierem w wersji Candy Black Fade oraz wyposażono w hardware Black Nickel. Instrumenty posiadają obręcze Top Tuning Comfort Curve II ułatwiające strojenie, naciągi "55th Anniversary" z naturalnej skóry, a także jubileuszową plakietkę.

Dostępny jest zestaw trzech bębnów LP 55th Anniversary Quinto, Conga, Tumba Set oraz dopasowane, sprzedawane oddzielnie bongosy w rozmiarach 7 1/4" i 8 5/8".

LP Karl Perazzo Signature Congas, Bongo i Mini Conga

Nowe instrumenty sygnowane przez perkusjonistę Santany, Karla Perazzo ozdobione są czaszkami Dia de los Muertos, czyli nawiązującymi do obchodów meksykańskiego Dnia Zmarłych. Artwork został zaprojektowany przez samego Perazzo i dopasowany jest do wyglądu najnowszego koncertowego setu muzyka.

Sprzedawane osobno trzy bębny konga: LP Karl Perazzo Signature Quinto, Conga oraz Tumba posiadają korpusy wykonane z bezszwowego fiberglassu wzmocnionego Kevlarem i wykończone wytrzymałym lakierem i chromowanym hardware. Konga posiadają ponadto naciągi z ręcznie selekcjonowanej naturalnej skóry, opatentowane przez LP obręcze Top-Tuning Comfort Curve II oraz śruby 5/16" z nakładkami ProCare Shell Protector.

Sygnowana kolekcja obejmuje również bongosy (7 1/4" i 8 5/8”) oraz Signature Mini Conga o średnicy 11" z chromowanym hardware.

Cajony “Box Kit” i Solo oraz Cajon Mic Mount

LP “Box Kit” Cajon posiada trzy powierzchnie uderzane, na których można grać, siedząc na wprost cajonu, przy pomocy rąk, miotełek lub innych pałek. Ponadto cechuje się oddzielną podstawą pełniącą rolę bębna basowego i regulowanym systemem sprężyn. Dostępny jest również sprzedawany osobno dedykowany do cajona pedał perkusyjny DW.

LP Solo Cajon posiada jednolity korpus z drewna cedrowego, a powierzchnię uderzaną z cedru egzotycznego (z zapasów firmy DW Drums), ponadto indywidualnie strojone sprężyny zapewniające czyste brzmienie flamenco oraz regulowane nóżki.

Dostępne jest również nowe mocowanie mikrofonu LP Cajon Mic Mount, które można podczepić do otworu rezonansowego cajona.

E-Class Signature Series

Nowa seria LP E-Class Signature to kolekcja instrumentów sygnowanych przez rodzinę Escovedo, czyli ojca, legendarnego perkusjonistę Pete Escovedo, jego córkę Sheilę E oraz synów Petera Michaela i Juana. Składa się na nią LP E-Class Timbales, LP E-Class Bongo Set oraz bębny konga LP E-Class Quinto, Conga i Tumba.

LP E-Class Timbales posiadają stalowe, chromowane korpusy o głębokości 6 1/2” i średnicy 14” i 15”, hardware black nickel oraz opatentowany Top Tuning. Sprawdzą się w studio, ale zostały zaprojektowane z myślą o grze na żywo. LP E-Class Bongos to: selekcjonowany dąb Siam w paskowanym wykończeniu natural/orzech, naciągi z naturalnej skóry o średnicy 7 1/4" i 8 5/8", obręcze LP Comfort Curve II, śruby 5/16" oraz podstawa z odlewu aluminiowego.Konga w rozmiarach Quinto, Conga i Tumba posiadają trzywarstwowe korpusy z dębu Siam w paskowanym wykończeniu natural/orzech, naciągi z ręcznie selekcjonowanej naturalnej skóry, obręcze Top-Tuning Comfort Curve II oraz śruby 5/16" z nakładkami ProCare Shell Protector.

Tamburyny

Firma dodała do oferty aż 15 nowych modeli 10" tamburynów - 14 z serii LP Pro i jeden model LP Worship. Wszystkie tamburyny LP Pro w wersji z naciągiem lub bez, zbudowane są z dębu azjatyckiego i posiadają pojedyncze lub podwójne rzędy blaszek z aluminium, brązu lub mosiądzu. LP 10” Worship Tambourine powstał z myślą o grze w chórach gospel podczas innych religijnych spotkań. Lekka, drewniana obręcz wyposażona jest w szesnaście stalowych blaszek połączonych w pary oraz syntetyczny naciąg LP Perfect Pitch.

LP Raul Pineda Cowbells

Dwa stalowe cowbelle sygnowane przez laureata nagrody Grammy Raula Pinedę - 7" "Songo" Cowbell oraz 8 1/2" "Footbell" Cowbell - wykonane są w USA i posiadają wykończenie Antique Bronze oraz opatentowane mocowanie z memory lockiem pasujące do uchwytów o średnicy od 9 mm do 12,5 mm.

Akcesoria

Wśród nowych akcesoriów znalazły się stołek LP Drum Throne do gry na kongach i bongosach w siedzącej pozycji oraz torba na akcesoria (LP Percussion Accessory Bag) wykonana z wytrzymałego nylonu. Innowacyjny LP Bongo Throne Attachment łączy większość stołków perkusyjnych z bongosami umożliwiając wygodną grę. Listę nowych akcesoriów zamykają natomiast LP Skull Shakers, czyli urocze grzechotki w kształcie trupich czaszek w kolorach czerwonym i czarnym oraz świecącej wersji 'Glow-in-the-Dark'. Grzechotki sprzedawane są pojedynczo albo w boksie zawierającym 12 sztuk (po 4 w każdym kolorze).

http://www.lpmusic.com

QUIZ - Perkusyjny omnibus
1 / 18
Na okładce Perkusisty wystąpiła kiedyś razem trójka wspaniałych polskich perkusistów, byli nimi…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"