Nowe cajony Latin Percussion

Dodano: 08.01.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma Latin Percussion zaprezentowała najnowsze modele cajonów, które będą dostępne w jej ofercie w 2020 roku.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Nowe cajony marki to LP Woodshop Box Kit 6-Zone, LP Americana Box Kit 3-Zone, LP Woodshop Carbon Fiber String oraz LP Woodshop Toro Bravo Cajon.

Cajony LP Box Kit pozwalają użytkownikowi na grę w klasycznej, perkusyjnej pozycji. Można na nich grać rękoma albo przy pomocy miotełek do cajona, dzięki czemu można uzyskać wiele możliwości groovowania. Zróżnicowane powierzchnie uderzeniowe zapewniają możliwość osiągnięcia różnego typu brzmień basowych, wysokich oraz utrzymanych w średnim paśmie. Mechanizm werblowy cajonów można regulować kluczykiem perkusyjnym i pozwala na uzyskanie brzmienia werbla na różnych powierzchniach.

Zarówno cajon 6-Zone jak i 3-Zone to konstrukcje brzozowe z powierzchniami uderzeniowymi z podobnego do mahoniu drewna Red Meranti. Rozmiary instrumentów to: 21 ¾” x 17 ½” x 11 ½” (Box Kit 6-Zone) i 18” x 11 ¾” x 11 ¾” (Box Kit 3-Zone)

Od lewej: Woodshop Carbon Fiber String Cajon, Americana Box Kit 3-Zone, Woodshop Box Kit 6-Zone

LP Woodshop Carbon Fiber String wykonano z brzozy bałtyckiej, a jego powierzchnia uderzeniowa zawiera wstawkę z włókna węglowego najwyższej jakości, co sprawia, że jest to najprawdopodobniej najbardziej wytrzymały cajon na rynku. Instrument dostarcza skoncentrowanego, jasnego brzmienia o dość dużej głośności preferowanej przez wielu graczy flamenco. Sześć wewnętrznych, możliwych do strojenia strun wykonano z fosfobrązu.

 

LP Woodshop Toro Bravo Cajon to najnowszy efekt współpracy między LP Woodshop, a renomowanym perkusjonistą Efrainem Toro. Toro, znany m.in z wielkiej wiedzy o różnych gatunkach muzycznych, ma na koncie 18 książek do nauki gry, jest także rozchwytywanym muzykiem sesyjnym, nagrywającym i występującym na całym świecie. Cajon wykorzystuje zastrzeżone elementy designu oraz opatentowane rozwiązania technologiczne, aby dostarczyć trzy odrębne brzmienia.

Cajon posiada korpus z drewna cedrowego wycinanego metodą quarter-sawn (czyli z pionowym układem słoi), a także regulowane, pokryte gumą nóżki. Do budowy hybrydowej płyty wierzchniej z zoptymalizowanym układem słojów, zastosowano technologię Tapered Core zintegrowaną z systemem Rapid Response Curve. Całość uzupełniają cztery regulowane struny z fosfobrązu.

 

http://www.lpmusic.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.