Kenny Aronoff w gronie artystów Latin Percussion

Dodano: 10.11.2020
Autor: Szymon Kubicki

Legendarny bębniarz sesyjny, Kenny Aronoff dołaczył do grona artystów marki Latin Percussion.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Kenny Aronoff to bez wątpienia jeden z najbardziej wpływowych perkusistów sesyjnych i koncertowych na świecie, mający na koncie imponującą listę artystów, z którymi współpracował: The Rolling Stones, Bruce Springsteen, Paul McCartney, Mick Jegger, Bob Dylan, Sting, Elton John, Eric Clapton, Mellencamp, Smashing Pumpkins, Johnny Cash, Stevie Wonder, John Bon Jovi, Celine Dion, Rod Stewart, Alanis Morissette, Tony Iommi, Joe Cocker, Lady Gaga i wielu innych. Płyty, na których wystąpił sprzedały się w ponad trzystu milionach egzemplarzy. Obecnie pracuje z Johnem Fogerty, Joe Satrianim i Supersonic Blues Machine, zachowując jednocześnie napięty harmonogram sesji studyjnych. Jego wyjątkowy, wszechstronny styl, połączenie siły i finezji, w ciągu ostatnich czterech dekad przyczynił się do powstania ponad 60 nominowanych do nagrody Grammy lub nagradzanych nagrań.

LP Pedrito Martinez Signature Deep Cut Mango BongosConga i Tumba

LP Udu Drum Utar oraz LP World Beat 18" Tunable Bodhran

Szeroka gama instrumentów perkusyjnych LP może dodawać wiele tonów, tekstur, opcji dźwiękowych i efektów. Zawsze szukając nowych i interesujących rozwiązań brzmieniowych, Aronoff rozpoczął od zestawu Pedrito Martinez Signature Deep Cut Mango Bongos, Conga i Tumba, który zapewnia ciepły, latynoski sound. Aronoff eksploruje również brzmienia świata wraz z glinianym, czerpiącym z tradycji afrykańskich instrumentem LP Udu Drum Utar oraz LP World Beat 18" Tunable Bodhran wykonanym z twardego drewna i naturalnej koziej skóry służącej za naciąg. Z serii LP RAW bębniarz wybrał Potz w rozmiarze 6" i 8", Trash Snare oraz Sound Enhancery, aby dodać nowych wariacje do swojego zestawu perkusyjnego. Do tego dochodzi starannie dobrany wybór tamburynów, shakerów i akcesoriów, które jeszcze bardziej rozszerzą jego gamę opcji i tekstur brzmieniowych.

LP RAW Potz 6" i 8"

LP RAW Trash Snare i Sound Enhancer Jingle

"Najważniejsze jest autentyzm. Lubię eksperymentować i łączyć różne instrumenty, używam wszystkiego - cajonów, bębnów udu, tamburynów różnej wielkości, bongosów, konga. Jestem zaszczycony tak ciepłym przyjęciem do rodziny LP" - mówi Kenny Aronoff.

Jerry Zacarias z działu relacji z artystami dodaje: "Wszyscy w LP jesteśmy zaszczyceni możliwością pracy z Kennym. Od dekad jest perkusistą pierwszego wyboru, nadal występuje i nagrywa z wieloma najbardziej znanymi nazwiskami w branży. Jest innowatorem, motywatorem i prawdziwą siłą twórczą. Jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy powitać go w rodzinie LP!"

https://www.lpmusic.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.