Paiste odświeża serię Formula 602

Dodano: 10.01.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma Paiste zaprezentowała szereg nowych talerzy wchodzących w skład odświeżonej serii Formula 602.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Początki talerzy Formula 602 sięgają 1959 roku - seria ujrzała światło dzienne dwa lata po przeprowadzce firmy Paiste do Szwajcarii, kiedy elektryczne instrumenty zaczynały wywierać coraz większy wpływ na powstające i ewoluujące gatunki, takie jak blues i jazz, bebop, bool jazz, rhythm & blues s także rockabilly czy Rock'n'Roll. W tym muzycznym kontekście pojawiły się na rynku talerze Paiste Formula 602, które zrewolucjonizowały brzmienie perkusyjnych blach i ostatecznie zyskały status jednych z najbardziej szanowanych talerzy w historii produkcji tych instrumentów.

W latach 60 czyste i żywiołowe, ale wciąż łatwe w kontroli brzmienie Formula 602 znalazło uznanie wśród wielu czołowych perkusistów w jazzie i klasycznym rocku, co uczyniło Paiste czołowym producentem talerzy na świecie. W latach '70, wraz z ciągłym wzrostem głośności instrumentów uzyskiwanym dzięki nowym konstrukcjom wzmacniaczy, dla całej rzeszy perkusistów normą stał się miks blaszek Formula 602 i 2002.

Gdy w latach '80 Paiste zaprezentował linię Signature Series ogromna większość perkusistów wybrała je do swoich zestawów, co sprawiło, że we wczesnych latach '90 firma podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji modeli Formula 602, aby w 2011 roku przywrócić do życia kilka najbardziej popularnych modeli z tej serii. Rok 2020 przynosi kolejne, znaczące rozszerzenie serii o wiele nowych modeli:

16”, 17”, 18”, 19” i 20” Medium

16”, 18” i 20” Heavy

14” i 15” Heavy Hi-Hat

13” Heavy Bell

15” Sound Edge Hi-Hat

17” i 19” Thin Crashes

20” Paperthin

Dźwiękowe próbki nowych talerzy Formula 602 można odsłuchać na kanale YouTube Paiste.

http://www.paiste.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.