Talisman i Icarus - sygnowane werble Nicko McBraina

Dodano: 28.02.2020
Autor: Szymon Kubicki

W kwietniu do oferty British Drum Company trafią dwa modele werbli sygnowanych przez perkusistę Iron Maiden, Nicko McBraina.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

British Drum Co. Icarus

Icarus posiada korpus wykonany z 10 warstw czarnego dębu i wykończony unikalnym fornirem Black Fishtail Oak, dzięki któremu werbel wygląda jakby był ręcznie młotkowany - choć jest to instrument drewniany. Producent opisuje brzmienie Icarusa jako naturalne, głębokie i ciepłe a zarazem jasne. Werbel został zaprojektowany aby łatwo przebijał się przez głośne metalowe i rockowe dźwięki, ale jednocześnie, dzięki tonalnej jakości dębu, sprawdzi się również w łagodniejszej i cichszej muzyce wielu innych gatunków.

Nicko McBrain: "Z dumą umieściłem swoje nazwisko na tym niesamowitym instrumencie. Czarne wykończenie Fishtail Oak jest powalające, podobnie jak przywiązanie do szczegółów - pierścienie wzmacniające w kolorze Buckingham Scarlett, imienne podkładki oraz fantastyczna plakietka z logo Icarus. Wszystko to czyni go przepięknym instrumentem. Długo czekałem na taki werbel i jestem zachwycony rezultatem. Sprawdźcie go sami, a zrozumiecie o czym mówię."

 

British Drum Co. Talisman

Nicko bardzo mocno zaangażował się w projektowanie i budowę tego werbla, uzyskując instrument, na który "czekał całe życie". Talisman posiada bezszwowy korpus o grubości 2 mm, wykonany z brytyjskiej stali z charakterystycznym, falistym wykończeniem zewnętrznym sprawiającym, że każdy model jest unikatem. Instrument jest głośny i dźwięczny i oferuje pełny zakres tonów.

"Pasja do tworzenia spektakularnych bębnów, jakiej byłem świadkiem w British Drum Co. nie ma sobie równych - mówi Nicko McBrain. Każdy członek rodziny British Drum Co. nastawiony jest na jeden cel - tworzenie najlepszych instrumentów. Kreatywność oraz umiejętności rzemieślników, które uwidaczniają się w każdym szczególe, zapierają dech w piersiach. Talisman jest najlepszym przykładem ręcznie wykonanego werbla z metalowym korpusem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Począwszy od bezszwowych korpusów ze stali do specjalnie zaprojektowanego badzika Talisman, całość wygląda spektakularnie. No i to brzmienie. Głośne i dokładnie takie, jakiego oczekuję od metalowego werbla".

 

Obydwa werble w rozmiarze 14” x 6,5” zostały ręcznie wykonane w Wielkiej Brytanii. Krawędzie korpusu Icarusa zostały ścięte pod kątem 45 stopni, a Talismana zaokrąglone. Na osprzęt składają się obręcze triple flange 2,3 mm, 42 strunowa sprężyna, lugi i maszynka Palladium oraz naciągi Remo USA. Ponadto korpusy zdobi plakietka z logo British Drum Co. i imieniem Nicko oraz hologramy i ozdobne badziki Talisman i Icarus.

https://www.britishdrumco.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.