Nicko McBrain w British Drum Co.

Dodano: 13.11.2019
Autor: Szymon Kubicki

Nicko McBrain postanowił rozstać się z marką Sonor i dołączyć do grona artystów British Drum Co!

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Nicko McBrain najwyraźniej wspiera brytyjskich producentów bębnów. Po dość krótkiej, ale bardzo owocnej wizycie w niemieckim Sonorze wszedł w szeregi British Drum Co. Może to być solidny kopniak promocyjny dla firmy, której geneza powstania wiąże się z legendarną marką Premier. Zresztą ze słynnym Premierem Nicko był związany przez lata, gdzie stworzył własny model werbla i sygnowany zestaw perkusyjny.

W naszym zeszłorocznym wywiadzie (wrzesień 2018) Nicko opowiadał, że był już raz o krok od dołączenia do marki British:

"Przez 22 lata grałem na Premierze, zrobili mi przez ten okres wiele pięknych instrumentów. Nie chciałbym się zagłębiać zbyt mocno w problemy Premiera, który pozwalniał swoich majstrów. Keith Keough, mój dobry przyjaciel, był jednym z nich. Ostatecznie powstała firma British Drum Co. Zawsze blisko współpracowaliśmy. Wiele rzeczy, jakie były opracowywane dla Premiera, zostały opracowane finalnie dla British. Pojawiła się myśl, by dołączyć do firmy, ale po prostu na tę chwilę nie byli w stanie przygotować zestawu, który byłby zdolny pojechać ze mną w światową trasę. Zacząłem się więc zastanawiać, co ze sobą zrobić i naturalnie od razu pomyślałem o Sonorze".

British Drum Co. przygotował już piękny customowy zestaw z myślą o kolejnych odsłonach trasy Iron Maiden, Legacy of the Beast.

https://www.britishdrumco.com

Zdjęcie z koncertu: Robert Wilk
Zdjęcia zestawu: https://www.facebook.com/nickosdrumone

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.