Nicko McBrain z naciągami CODE!

Dodano: 31.05.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Perkusista Iron Maiden zaskoczył wielu perkusyjnych fanów zmieniając, po długich latach, zasłużoną markę Remo na rozwijającą się markę Code, chociaż…

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Nicko rusza właśnie w trasę Iron Maiden “Future Past Tour”. Towarzyszyć mu będzie brytyjski zestaw – nomen omen – British oraz również brytyjska marka naciągów Code, która stanowi absolutną nowość w wielkim arsenale perkusyjnym bębniarza.

Angielski Nicko McBrain

No właśnie, w rodowodzie marek trzeba upatrywać się głównej idei zmiany. Nicko zawsze mocno wspierał rodzime firmy. Przez długi okres działał z firmą Premier, która po kolejnym hucznym potknięciu nie była w stanie sprostać wymaganiom. Perkusista grał przez pewien okres na marce Sonor, z którą był onegdaj związany, ale wiadomo było, że jeżeli tylko nowa marka British będzie w stanie stworzyć ogromny i wymagający konstrukcyjnie zestaw, to Nicko mocno rozpatrzy współpracę z angielską firmą. Teraz na horyzoncie pojawił się producent naciągów, który jednak nie będzie miał łatwego życia, bo zestaw perkusyjny Nicko ma 9 bębnów w rozmiarach od 6” do 18” oraz bęben basowy 24”, do tego werbel 14”.

Nicko McBrain z naciągami Code

Code stworzył specjalne serie naciągów, które będą dostępne w sprzedaży na jesieni.

Boomer Snare -Naciąg werblowy – powlekany, pojedynczy, grubości 14 mil, podklejany łatą wzmacniającą tzw. Black Donut Dot.

Boomer Toms – Naciągi tomów – przezroczyste, pojedyncze, grubości 10 mil, z chromową łatą na środku o nazwie Chrome Donut Dot.

Membrany Code nie są naciągami klejonymi w obręczach, tylko skręcanymi.

Code Drumheads

Firma Code nie powinna być obcą marką dla polskich perkusistów. Już jakiś czas temu pojawiło się kilka partii na rynku, ale nie spotkały się z wielkim uznaniem. Mimo znacznie niższej ceny od konkurencji, dużo do życzenia dawała trwałość membran zarówno w kwestii wytrzymałości na uderzenia, jak i samego powlekania. Code jednak stopniowo rozwijał jakość produktów i w kolejnych latach pojawiali się kolejni perkusiści chętnie prezentujący naciągi, jak np. Russell Gilbrook, mocno bijący bębniarz Uriah Heep (gość jednego z naszych Drumfestów). Podobnie sprawa miała się z oprawą naciągów, firma dostosowała się do obecnych standardów oferty membran w pudełkach. Kolejne drobne kroki w rozwoju doprowadziły do Nicko McBraina z Iron Maiden, który zmienia naciągi niezwykle często, więc potrzebne będzie duże zaopatrzenie.

Kto jest dystrybutorem naciągów Code w Polsce?

Wielką dostawę naciągów Code w Polsce zapowiada na początku jesieni krakowska firma Music Info!

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.