Oficjalna współpraca Pawła Dobrowolskiego

Dodano: 17.12.2020
Autor: Maciej Nowak

O takich wydarzeniach lubimy informować - świetna, zasłużona perkusyjna marka bębnów nawiązuje współpracę z wybitnym polskim bębniarzem.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Paweł Dobrowolski korzysta ze sprzętu Yamaha od lat i wiele osób słusznie utożsamiało muzyka właśnie z tą firmą. Ostatecznie dzięki wysiłkom polskiego biura Yamaha doszło do sformalizowania współpracy, dzięki czemu Paweł stał się oficjalnym artystą firmy Yamaha.

Artysta tak komentuje swoje podejście do firmy: "Przede wszystkim uważam, że są to instrumenty wykonane w najwyższym standardzie. Bębny są bardzo powtarzalne w swoim brzmieniu, więc jeżeli zagram w jakimkolwiek zakątku świata mam pewność, że dostarczony zestaw zabrzmi dokładnie tak jak znany mi egzemplarz. Niezawodność hardware to kolejny ważny element. Stosunek jakości wykonania i łatwości obsługi do wagi i trwałości wyróżnia Yamahę na tle innych firm, a przecież korzystałem na przestrzeni lat ze sprzętu wielu czołowych marek. Uwielbiam też odlewane obręcze, które bardzo dobrze trzymają strój i moim zdaniem absolutnie nie niszczą brzemienia, jak to czasami ktoś potrafi bezzasadnie powiedzieć."

Perkusista dokonał bardzo ciekawego wyboru, który ma uzasadnienie w wielkim doświadczeniu i świadomości muzyka. W jego arsenale pojawiły się dwa zestawy i aż sześć werbli.

Pierwszy zestaw to jazzowy Absolute Hybrid Maple w rozmiarach: 10 i 12 tomy, 14 floor i centralce 18. W kolorze Jade Green Sparkle. W skład zestawu wchodzi też werbel 14x6.

Drugi zestaw to imponujący PHX w kolorze Matte Black. Na zestaw składają się dwie centralki o różnych wymiarach 22x16 i 18x14, ponadto cztery tomy: 8, 10, 12 i 13 oraz dwa floory 14 i 16 cali.

Kolekcja werbli oprócz wspomnianego Hybrid to aż cztery Recordingi, o których muzyk mówi z wielkim przejęciem. Są to Recording Custom (brzoza) 14x8 i 14x5,5 oba Piano Black, do tego metalowe Recording Aluminim 14x6,5 i Brass 14x5,5, na sam koniec czarny Hybrid Maple 14x6 Piano Black.

Paweł Dobrowolski: "Reasumując, jest to sprzęt najwyżej klasy. Chciałem sprawdzić jak brzmi zestaw fabrycznie zaraz po wyciągnięciu z pudełka i przyznam, że PHX po prostu wysadził mnie z butów! Polecam też szeroką paletę werbli, a zwłaszcza serię Recording Custom z korpusem drewnianym, aluminiowym i brass'owym, jak również serię Absolute Hybrid Maple."

Całość oparta o obszerny hardware łącznie z pozostawioną do dyspozycji imponująca ramą HexRack. Z tego co udało nam się ustalić, możemy oczekiwać w przyszłości pewnych elektronicznych niespodzianek. Muzyk korzysta również ze swojego starego zestawu Maple Custom Absolute Nouveau z rewelacyjnym werblem Elvina Jonesa 14x7 z drewnianymi obręczami.

Paweł Dobrowolski jest również oficjalnym artystą firmy Zildjian.

https://pl.yamaha.com/

Zdjęcia Sisi Cecylia https://www.facebook.com/sisi.cecylia

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"