Yamaha Steve Gadd Signature Snare Drum

Dodano: 17.02.2020

Już w marcu do oferty firmy Yamaha trafi ściśle limitowany werbel sygnowany przez Steve Gadda.

Steve Gadd współpracuje z Yamahą od ponad 40 lat, mając m.in. duży wpływ na odnowienie kultowego zestawu Recording Custom oraz premierę metalowych werbli Recording Custom w 2016 roku. Podczas zimowych targów NAMM 2020 marka zaprezentowała limitowany model werbla sygnowanego przez tego legendarnego perkusistę mającego na koncie współpracę z takimi artystami jak Aretha Franklin, Stevie Wonder, Barbra Streisand, Paul McCartney, Al Jarreau, James Brown, Joe Cocker, Nancy Wilson, Bob James, Stanley Clarke, Al DiMeola, Chick Corea czy George Benson.

Steve Gadd: "Gram na bębnach Yamaha od ponad 40 lat. Współpraca z tą marką jest dla mnie czystą przyjemnością i mam nadzieję, że wciąż będzie się ona rozwijać. To jest najnowszy sygnowany model, jaki razem stworzyliśmy. Mam nadzieję, że wam się spodoba"

Nowy werbel Yamaha Steve Gadd Signature w rozmiarze 14" x 5,5" posiada stalowy korpus o grubości 1,2 mm. Instrument wyposażony jest w nowy zestaw 10 sprężyn sygnowanych przez Gadda oraz aluminiowe obręcze die-cast w wybranym przez Gadda wykończeniu black nickel. Werbel będzie ozdobiony sygnowaną plakietką i oferowany w komplecie z czarnym kluczem do strojenia oraz certyfikatem autentyczności. Instrument limitowany będzie do 200 egzemplarzy i sprzedawany, niestety, jedynie w Stanach Zjednoczonych.

"Tym sygnowanym werblem chcemy uczcić silną relację między Steve Gaddem a Yamahą a także uhonorować jego wybitne umiejętności gry - mówi Steven Fisher, dyrektor amerykańskiego oddziału Yamahy. "Dla każdego fana Steve Gadda posiadanie tego werbla, wyróżniającego się oszałamiającym wyglądem oraz wszechstronnym brzmieniem, będzie prawdziwym zaszczytem".

https://usa.yamaha.com/

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !