Nowe bębny elektroniczne Yamaha DTX6 Series

Dodano: 27.11.2020
Autor: Szymon Kubicki

Yamaha prezentuje nową serię bębnów elektronicznych DTX6 Series, w skład której weszły trzy modele.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Jak informuje Yamaha, seria DTX6 jest dedykowana dla "wszystkich perkusistów, którzy chcą się dobrze bawić, a przy tym grać jak zawodowiec oraz potrzebują kompaktowego zestawu i chcą łatwo przenieść swoje umiejętności na perkusję akustyczną".

Seria DTX6 obejmuje trzy zestawy - DTX6K-X, DTX6K2-X oraz DTX6K3-X. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy m.in. używane we flagowych modelach firmy, wyróżniające się realizmem brzmienia i naturalnym czuciem, pady Yamaha TCS (Textured Cellular Silicone).

Powierzchnia padów TCS wykonana jest z silikonu w którym znajduje się tysiące pęcherzyków powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu naciąg nigdy się nie rozluźnia, a odpowiedni poziom jego elastyczności i twardości pozwala na mocne uderzenia i przekłada się na realistyczne, naturalne odczucia z gry. Konstrukcja pada bez bezpośredniego kontaktu naciągu i korpusu pada zapobiega niewłaściwemu przenoszeniu wibracji i poprawia czułość pada. Dodatkowo pęcherzyki w silikonowej powłoce służą również jako poduszka łagodząca dźwięk uderzenia pałek.

Zastosowano również moduł dźwiękowy nowej generacji DTX-PRO, który "przenosi jakość dźwięku, funkcjonalność i użyteczność na nowy poziom". Moduł ma zapewnić więcej realizmu, zabawy i swobody w grze, a zastosowany w nim innowacyjny systemem Kit Modifier (regulowany pokrętłami Ambience, Comp i Effect), "pobudza kreatywność i zapewnia doskonałą wydajność w kompaktowej konfiguracji".

Wyposażony w wydajny silnik moduł DTX-PRO jest w pełni wyposażony do komunikacji z innymi urządzeniami. Złącze USB umożliwia wysyłanie i odbieranie danych MIDI, a także dźwięków audio po bezpośrednim podłączeniu do komputera lub innego urządzenia. Do modułu może zostać podłączonych do 14 padów lub triggerów, co ułatwia tworzenie konfiguracji hybrydowej perkusji akustycznej i elektronicznej. DTX-PRO jest kompatybilny z aplikacją Rec'n’Share na iOS / Android, dzięki czemu można łatwo nagrywać i rejestrować wideo występu połączone z danymi audio z modułu. Następnie pozostaje już tylko edycja nagrania wideo i udostępnienie go w mediach społecznościowych.

Oprócz programowalnego metronomu, moduł oferuje wszechstronną funkcję rejestratora, 10 funkcji treningowych dobranych dla graczy na każdym poziomie, a także 37 utworów treningowych, które pozwalają na naukę różnych gatunków. Zarówno początkujący, jak i profesjonaliści uznają funkcje treningowe DTX6 za przydatną pomoc w codziennej praktyce. DTX-PRO jest wyposażony także w opracowany wyłącznie dla perkusji elektronicznej wzmacniacz słuchawkowy o wysokiej precyzji, niskim poziomie zniekształceń i szumów oraz dużej mocy.

Seria DTX6 wykorzystuje 3-strefowe pady do werbla, crasha (w modelach DTX6K2-X i DTX6K3-X) oraz ride. Ponadto pady talerzy można dławić lub wyciszać, chwytając za krawędź. Pozwala to na stosowanie różnorodnych technik gry i wygodnie ćwiczenie. Talerz ride (grafika powyżej) oferuje również funkcję wykrywania pozycji. Oznacza to, że dźwięk zmienia się w zależności od tego, gdzie talerz zostanie uderzony. Ta funkcja jest możliwa dzięki próbkowaniu wysokiej rozdzielczości dźwięków talerzy występujących w module DTX-PRO i doskonale nadaje się do wiernego odtwarzania delikatnej pracy talerzy.

Zastosowany w modelach DTX6K2-X i DTX6K3-X, Kick Pad KP90 posiada unikalną, wielowarstwową strukturę amortyzującą Yamaha, która zapewnia doskonałe wyczucie i niezrównany komfort, niezależnie od siły uderzenia. 7,5-calowy pad nadaje się również do użytku z podwójnymi pedałami bębna basowego oraz ma szeroką stopę z dużymi antypoślizgowymi ostrogami i mechanizmem chwytającym wykładzinę, zapewniając stabilną powierzchnię do gry.

Modele DTX6K2-X i DTX6K3-X posiadają także nowo zaprojektowana, stabilną i wytrzymałą ramę RS6, która zapewnia swobodę konfiguracji. Otwarta lewa strona ramy umożliwia łatwe ustawienie statywu hi-hata oraz podwójnej stopy.

Yamaha DTX6K-X

Najprostszy model wykorzystuje pad TCS na werblu, a trzystrefowa powierzchnia obejmuje werbel i ride, wyposażony również w sensor wykrywania pozycji.

• Werbel: XP80 TCS (8"), trzystrefowy
• Tom 1 i 2 oraz floor tom: gumowy naciąg TP70 (7"), jednostrefowy
• Bęben basowy: gumowy pad KP65 (5") kompatybilny z podwójną stopą
• Hi-Hat: pad 10" i kontroler HH65
• Crash: pad 10" z funkcją wytłumiania dźwięku po chwyceniu za krawędź
• Ride: trzystrefowy pad PCY135 (13")
• Rama: DTX6K-X Rack, brak statywu hi-hata

 

 

Yamaha DTX6K2-X

Model wykorzystuje pad TCS na werblu, a trzystrefowa powierzchnia obejmuje werbel, crash i ride, wyposażony również w sensor wykrywania pozycji. Model posiada kick pad KP90, dwa talerze crash i statyw pod hi-hat.

• Werbel: XP80 TCS (8"), trzystrefowy
• Tom 1 i 2 oraz floor tom: gumowy naciąg TP70 (7"), jednostrefowy
• Bęben basowy: gumowy pad KP90 (7,5")
• Hi-Hat: dwustrefowy pad RHH135 (13")
• Crash 1 i 2: trzystrefowy pad PCY135 (13")
• Ride: trzystrefowy pad PCY135 (13")
• Statyw hi-hat: HS650A
• Rama: RS6

 

 

Yamaha DTX6K3-X

Model wykorzystuje pad TCS na werblu i tomach a trzystrefowa powierzchnia obejmuje werbel, crash i ride, wyposażony również w sensor wykrywania pozycji. Model posiada kick pad KP90, dwa talerze crash i statyw pod hi-hat.

• Werbel: XP80 TCS (8"), trzystrefowy
• Tom 1 i 2 oraz floor tom: XP70 TCS (7"), jednostrefowy
• Bęben basowy: gumowy pad KP90 (7,5")
• Hi-Hat: dwustrefowy pad RHH135 (13")
Crash 1 i 2: trzystrefowy pad PCY135 (13")
Ride: trzystrefowy pad PCY135 (13")
Statyw hi-hat: HS650A
Rama: RS6

 

 

https://pl.yamaha.com/

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"