Nowe bębny elektroniczne Yamaha DTX6 Series

Dodano: 27.11.2020
Autor: Szymon Kubicki

Yamaha prezentuje nową serię bębnów elektronicznych DTX6 Series, w skład której weszły trzy modele.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jak informuje Yamaha, seria DTX6 jest dedykowana dla "wszystkich perkusistów, którzy chcą się dobrze bawić, a przy tym grać jak zawodowiec oraz potrzebują kompaktowego zestawu i chcą łatwo przenieść swoje umiejętności na perkusję akustyczną".

Seria DTX6 obejmuje trzy zestawy - DTX6K-X, DTX6K2-X oraz DTX6K3-X. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy m.in. używane we flagowych modelach firmy, wyróżniające się realizmem brzmienia i naturalnym czuciem, pady Yamaha TCS (Textured Cellular Silicone).

Powierzchnia padów TCS wykonana jest z silikonu w którym znajduje się tysiące pęcherzyków powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu naciąg nigdy się nie rozluźnia, a odpowiedni poziom jego elastyczności i twardości pozwala na mocne uderzenia i przekłada się na realistyczne, naturalne odczucia z gry. Konstrukcja pada bez bezpośredniego kontaktu naciągu i korpusu pada zapobiega niewłaściwemu przenoszeniu wibracji i poprawia czułość pada. Dodatkowo pęcherzyki w silikonowej powłoce służą również jako poduszka łagodząca dźwięk uderzenia pałek.

Zastosowano również moduł dźwiękowy nowej generacji DTX-PRO, który "przenosi jakość dźwięku, funkcjonalność i użyteczność na nowy poziom". Moduł ma zapewnić więcej realizmu, zabawy i swobody w grze, a zastosowany w nim innowacyjny systemem Kit Modifier (regulowany pokrętłami Ambience, Comp i Effect), "pobudza kreatywność i zapewnia doskonałą wydajność w kompaktowej konfiguracji".

Wyposażony w wydajny silnik moduł DTX-PRO jest w pełni wyposażony do komunikacji z innymi urządzeniami. Złącze USB umożliwia wysyłanie i odbieranie danych MIDI, a także dźwięków audio po bezpośrednim podłączeniu do komputera lub innego urządzenia. Do modułu może zostać podłączonych do 14 padów lub triggerów, co ułatwia tworzenie konfiguracji hybrydowej perkusji akustycznej i elektronicznej. DTX-PRO jest kompatybilny z aplikacją Rec'n’Share na iOS / Android, dzięki czemu można łatwo nagrywać i rejestrować wideo występu połączone z danymi audio z modułu. Następnie pozostaje już tylko edycja nagrania wideo i udostępnienie go w mediach społecznościowych.

Oprócz programowalnego metronomu, moduł oferuje wszechstronną funkcję rejestratora, 10 funkcji treningowych dobranych dla graczy na każdym poziomie, a także 37 utworów treningowych, które pozwalają na naukę różnych gatunków. Zarówno początkujący, jak i profesjonaliści uznają funkcje treningowe DTX6 za przydatną pomoc w codziennej praktyce. DTX-PRO jest wyposażony także w opracowany wyłącznie dla perkusji elektronicznej wzmacniacz słuchawkowy o wysokiej precyzji, niskim poziomie zniekształceń i szumów oraz dużej mocy.

Seria DTX6 wykorzystuje 3-strefowe pady do werbla, crasha (w modelach DTX6K2-X i DTX6K3-X) oraz ride. Ponadto pady talerzy można dławić lub wyciszać, chwytając za krawędź. Pozwala to na stosowanie różnorodnych technik gry i wygodnie ćwiczenie. Talerz ride (grafika powyżej) oferuje również funkcję wykrywania pozycji. Oznacza to, że dźwięk zmienia się w zależności od tego, gdzie talerz zostanie uderzony. Ta funkcja jest możliwa dzięki próbkowaniu wysokiej rozdzielczości dźwięków talerzy występujących w module DTX-PRO i doskonale nadaje się do wiernego odtwarzania delikatnej pracy talerzy.

Zastosowany w modelach DTX6K2-X i DTX6K3-X, Kick Pad KP90 posiada unikalną, wielowarstwową strukturę amortyzującą Yamaha, która zapewnia doskonałe wyczucie i niezrównany komfort, niezależnie od siły uderzenia. 7,5-calowy pad nadaje się również do użytku z podwójnymi pedałami bębna basowego oraz ma szeroką stopę z dużymi antypoślizgowymi ostrogami i mechanizmem chwytającym wykładzinę, zapewniając stabilną powierzchnię do gry.

Modele DTX6K2-X i DTX6K3-X posiadają także nowo zaprojektowana, stabilną i wytrzymałą ramę RS6, która zapewnia swobodę konfiguracji. Otwarta lewa strona ramy umożliwia łatwe ustawienie statywu hi-hata oraz podwójnej stopy.

Yamaha DTX6K-X

Najprostszy model wykorzystuje pad TCS na werblu, a trzystrefowa powierzchnia obejmuje werbel i ride, wyposażony również w sensor wykrywania pozycji.

• Werbel: XP80 TCS (8"), trzystrefowy
• Tom 1 i 2 oraz floor tom: gumowy naciąg TP70 (7"), jednostrefowy
• Bęben basowy: gumowy pad KP65 (5") kompatybilny z podwójną stopą
• Hi-Hat: pad 10" i kontroler HH65
• Crash: pad 10" z funkcją wytłumiania dźwięku po chwyceniu za krawędź
• Ride: trzystrefowy pad PCY135 (13")
• Rama: DTX6K-X Rack, brak statywu hi-hata

 

 

Yamaha DTX6K2-X

Model wykorzystuje pad TCS na werblu, a trzystrefowa powierzchnia obejmuje werbel, crash i ride, wyposażony również w sensor wykrywania pozycji. Model posiada kick pad KP90, dwa talerze crash i statyw pod hi-hat.

• Werbel: XP80 TCS (8"), trzystrefowy
• Tom 1 i 2 oraz floor tom: gumowy naciąg TP70 (7"), jednostrefowy
• Bęben basowy: gumowy pad KP90 (7,5")
• Hi-Hat: dwustrefowy pad RHH135 (13")
• Crash 1 i 2: trzystrefowy pad PCY135 (13")
• Ride: trzystrefowy pad PCY135 (13")
• Statyw hi-hat: HS650A
• Rama: RS6

 

 

Yamaha DTX6K3-X

Model wykorzystuje pad TCS na werblu i tomach a trzystrefowa powierzchnia obejmuje werbel, crash i ride, wyposażony również w sensor wykrywania pozycji. Model posiada kick pad KP90, dwa talerze crash i statyw pod hi-hat.

• Werbel: XP80 TCS (8"), trzystrefowy
• Tom 1 i 2 oraz floor tom: XP70 TCS (7"), jednostrefowy
• Bęben basowy: gumowy pad KP90 (7,5")
• Hi-Hat: dwustrefowy pad RHH135 (13")
Crash 1 i 2: trzystrefowy pad PCY135 (13")
Ride: trzystrefowy pad PCY135 (13")
Statyw hi-hat: HS650A
Rama: RS6

 

 

https://pl.yamaha.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.