Nowy artysta Yamaha w Polsce

Dodano: 20.10.2021
Autor: Salemia

Yamaha przedstawia nowego artystę, który wszedł w bezpośrednią współpracę z firmą i będzie korzystać z produktów japońskiego giganta.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Mowa tu o Adamie Zagórskim, którego mamy okazję posłuchać chociażby z formacją ZK Collaboration na najnowszym wydawnictwie legendarnej serii Polish Jazz.

Artysta należy do kategorii mocno zapracowanych, przez co jego aktywność i dorobek jest niezwykle kolorowy, wliczając w to wszystkie szczeble edukacji muzycznej w Polsce (absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu) oraz kolejne szlify akademickie w Danii. Na co dzień związany jest z formacjami: Weezdob Collective, Adam Zagórski Nonet, Zagórski/Kostka/Kądziela Trio, Jakub Skowroński Trio, Zagajewski/Pawlik, Włodek Pawlik Trio, ZK Collaboration, Artur Dutkiewicz Trio, Marek Kądziela Jazz Ensamble, Poznań Jazz Philharmonic Orchestra, Cho Jazz Big Band, Rafał Sarnecki Group, Jazz Forum Talents. Do tego dochodzi szereg indywidualnych projektów o charakterze międzynarodowym. Adam jest również wykładowcą perkusji jazzowej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Perkusista zdecydowanie wie czego chce i jakiego rodzaju instrument jest mu potrzebny: „Używany przeze mnie zestaw Yamaha charakteryzuje się pełnym spektrum brzmienia i wyjątkową uniwersalnością w strojeniu go do dowolnej stylistyki muzycznej, co oznacza, iż sprawuje się on doskonale, zarówno studyjnie jak i na scenie.”

Zestaw Yamaha Adama Zagórskiego

Wybrany zestaw perkusyjny to model Live Custom Hybrid Oak w niesamowicie szykownym wykończeniu Uzu Earth Sunburst. Rozmiary bębnów to: bass 18” i 20” oraz tomy 10”, 12” i 14”.

Muzyk tak opisuje swoje bębny: „Alikwoty wydobywane z poszczególnych korpusów o rozstawieniu 18/20' 10' 12' 14' 14' mają doskonałą charakterystykę brzmienia dobraną idealnie pod moje preferencje muzyczne i estetycznie. Hardware, który otrzymałem, jak wiadomo nie od dzisiaj, jest najlepszy i najsolidniejszy na rynku i bije na głowę konkurencję, o czym osobiście zdążyłem się przekonać w ciągu czasu użytkowania.”

Zestaw Yamaha Live Custom Hybrid Oak w wykończeniu Uzu Earth Sunburst.

Według Adama Zagórskiego istotnie ważnym zadaniem w jego karierze jest w przyszłości prowadzenie badań naukowych w kierunku rozwoju perkusji jazzowej. Adam Zagórski chciałby dążyć do unowocześnienia gry na zestawie jazzowym poprzez studiowanie innowacyjnych technik produkcji muzycznej i scenicznej w kontekście nowoczesnej gry na perkusyjnym zestawie jazzowym bazując na wybranych przykładach wybitnych współczesnych twórców tego gatunku. W przyszłości chciałby, aby umiejętności i wiedza, którą pojął dzięki badaniom naukowym, została przekazana następnym pokoleniom instrumentalistów jazzowych.


Przypomnijmy, że oprócz Adama Zagórskiego, oficjalnym artystą Yamaha w Polsce jest także Paweł Dobrowolski.

QUIZ - Perkusyjny omnibus
1 / 18
Na okładce Perkusisty wystąpiła kiedyś razem trójka wspaniałych polskich perkusistów, byli nimi…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"