Igor Cavalera w rodzinie Yamaha Drums

Dodano: 24.08.2018

Były bębniarz Sepultury i aktualny Cavalera Conspiracy, Igor Cavalera dołączył do grona artystów marki Yamaha.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

"Jednym z moich pierwszych zestawów bębnów, jeszcze w latach '80 była Yamaha. To było moje ulubione brzmienie i od tego momentu darzę Yamahę szczególną estymą - mówi Cavalera.

Igor Cavalera zyskał szacunek fanów na całym świecie dzięki wieloletniej grze w legendarnej Sepulturze. W tej chwili wraz z bratem Maxem bębni w Cavalera Conspiracy, ale angażuje się również w inne muzyczne przedsięwzięcia, między innymi jako jeden z trzech koncertowych perkusistów belgijskiej, elektronicznej formacji Soulwax oraz jako DJ w założonym z żoną, Laimą Leyton, duecie Mixhell.

Na potrzeby swoich przyszłych projektów, nagrań studyjnych i koncertów, Igor zdecydował się na przygotowany specjalnie dla niego zestaw Yamaha Absolute Hybrid Maple w wykończeniu Pink Champagne Sparkle. "Moim zdaniem właśnie o to w tym wszystkim chodzi - tak Calavera opisuje naturalne brzmienie bębnów z dużą dawką sustainu - nie chcę dokładać kilogramów efektów, aby moja perkusja brzmiała dobrze."

Przypomnijmy, że wcześniej przez wiele lat Igor Cavalera używał bębnów marki Pearl.

Specyfikacja zestawu Yamaha Absolute Hybrid Maple:

20” x 16” - bęben basowy x2
10” x 07” i 16” x 14” - tomy
18” x 16” floor tom
14” x 6” werbel

Hardware:
Rama HXR2LII (x2) i HXREXII (x2)
Pedały FP9500C x2
Statyw pod werbel SS950
Statyw pod hi-hat HS1200D
Stołek DS950
Statywy pod talerze CS755A x3

 

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"