Robert Rasz z ciepłym tureckim brzmieniem

Dodano: 20.12.2020
Autor: Maciej Nowak

Autor partii bębnów do wielu nagradzanych albumów oraz filmów nawiązał współpracę z rozwijającym się polskim dystrybutorem.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Chodzi to dokładnie o markę DQ Distribution i markę Bosphorus, dzięki czemu przy okazji przyszłych koncertów (mamy nadzieję jak najszybciej) zobaczymy Roberta w otoczeniu talerzy właśnie tej firmy.

Artysta wybrał następujące talerze:
• hi-hat Syncopation SW 14"
• crash Turk O-Zone 16"
• crash Turk 18"
• ride Groove 20"
• ride Syncopation SW 20"

Robert Rasz komentuje: "Talerze Bosphorus mają coś z klasycznego brzmienia w połączeniu z nowym, jeszcze nie odkrytym. Daje mi to nową perspektywę na kreowanie własnego stylu."

Dystrybutorem marki Bosphorus w Polsce jest DQ Distribution:
https://www.dqdistribution.pl/
https://www.facebook.com/BosphorusCymbalsPolska

Dorobek artystyczny Roberta Rasza jest imponujący. Współpracuje z kompozytorem muzyki filmowej Bartoszem Chajdeckim i nagrywał muzykę do filmów: „Bogowie", „Najlepszy", „Jestem Mordercą", „Powstanie Warszawskie", „Chyłka". Złota płyta za album „Hat, rabbit" (2009r.) nagrany z Gabą Kulką, złota płyta i platynowa za „Spadochron" (2012r.) z Melą Koteluk, złota i platynowa za album z Melą Koteluk „Migracje" (2014r.), platynowa płyta za album z Pawłem Domagałą „1984" (2019 r.), złota płyta z album z Melą Koteluk „Migawka" (2019 r.).

Perkusista jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002 r. został wyróżniony indywidualnie na festiwalu Jazz Juniors, a w 2005 roku wraz z zespołem uhonorowany I nagrodą dla Najlepszego Zespołu Jazzowego na Festiwalu ,,Nadzieje Warszawy''. Współpracuje i działał z wybitnymi artystami: Gaba Kulka, Rykarda Parasol, Mela Koteluk, Aram Shelton, Olivia Anna Livki, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Rostislav Hus, Marian Friedl, Konrad Kucz, Per-ake Holmlander, Jim Baker, Leski, LOSIK TRIO, Olaf Deriglasoff, Paweł Domagała, Artur Andrus, Wacław Zimpel. Brał udział w wielu festiwalach m.in. Nordischerklang w Graisfwald (Niemcy), Jazz in Brugge (Belgia), Migration Festival (Tajwan), Bielska Zadymka Jazzowa, wspomniane wcześniej Jazz Juniors (Polska). Ma w swojej dyskografii kilkadziesiąt albumów studyjnych.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.