Meinl z nową serią talerzy!

Dodano: 17.09.2021
Autor: Magazyn Perkusista

Nie czekamy do początku roku z nowościami, jak to zazwyczaj bywało do tej pory. Nowy zestaw blach Meinl właśnie się pojawił i nie mówimy tu bynajmniej o uzupełnieniu katalogu.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Classics Custom Dual Series - tak brzmi pełna nazwa nowej serii talerzy Meinl, która znajduje się w rodzinie talerzy Classics Custom. Podobnie jak rodzina Byzance, która składa się z całego szeregu serii (obecnie 8), także Classics Custom staje się coraz szerszym zestawem talerzy, budowanym w oparciu o charakterystyczne serie. Dzięki temu łatwiej poruszać się i dobrać odpowiednie instrumenty do potrzeb. Wydaje się, że właśnie ten przedział blach Meinl potrzebował powiewu świeżości, takie zadanie ma właśnie prezentowana seria.

Czym jest Classics Custom Dual?

Seria stanowi połączenie kilku ciekawych koncepcji wykorzystywanych dotąd w firmie, a ich połączenie dało interesujący - lub może lepiej mówić teraz w chwili premiery – intrygujący efekt.

Talerze produkowane są w niemieckiej fabryce Meinl, a do ich wykonania stosuje się brąz B12. Co bardziej spostrzegawczy zapewne zwrócą uwagę, że pozostałe serie rodziny Classics Custom zrobione są z nieco „sztywniejszego” brązu B10. Czy różnica będzie zauważalna? Ciężko na tej bazie wyciągać wnioski, ponieważ mamy tu specjalne wykończenie, które bardzo wydatnie będzie wpływać na brzmienie. Połączenie wykończenia jasnego i błyszczącego, potocznie nazywanego „brilliant” oraz wersji „dark”, czyli przyciemnionego, w efekcie głuszącego nieco wybrzmienie blachy. Zabieg podwójnego wykończenia znany jest już dobrze w Meinl z serii Byzance Dual. Tam mamy też blachę błyszczącą od strony zewnętrznej, ale wewnątrz firma zastosowała wykończenie w pełni surowe.

Technologia zastosowana przy produkcji Classics Custom Dual daje prawdopodobieństwo dużej powtarzalności kolejnych egzemplarzy.

Lista talerzy Meinl Classics Custom Dual Series

Często nowe serie mają w pierwszej fazie swojego istnienia podstawowy skład modeli. Meinl tym razem się nie patyczkuje i nie bada gruntu, od razu wyrzuca na rynek pełną listę blach, łącznie z oryginalnymi efektami.

Lista talerzy:

 • Classics Custom Dual splash 10”
 • Classics Custom Dual Trash splash 12”
 • Classics Custom Dual hi-hats 14”, 15”
 • Classics Custom Dual crashes 16”, 18”, 19”, 20”
 • Classics Custom Dual Trash crashes 16”, 18”
 • Classics Custom Dual Trash china 16”
 • Classics Custom Dual china 18”
 • Classics Custom Dual rides 20”, 22”

 

 

Do tego, firma stworzyła dwa domyślne pakiety, które jak wiadomo, mają być odrobinę tańsze od talerzy kupowanych pojedynczo.

 • Cymbal Set Complete - 14” hi-hat, 16” crash, 20” ride.
 • Cymbal Set Expanded - 14” hi-hat, 16” trash crash, 18” crash, 20” ride.

Przedział cenowy będzie oczywiście uzależniony od kursu euro, ale np. crash 18” to koszt ok. 985 zł, a jego dziurawa wersja, też 18”, to koszt 1030 zł. Dziurawa chinka 16” powinna być w cenie mniej więcej 850 zł. Największa blacha w serii - ride 22” będzie prawdopodobnie w cenie ok. 1450 zł. Jeżeli chodzi o ceny setów, to pierwszy z wymienionych powyżej będzie kosztował ok. 3100 zł, a drugi ok. 4000 złotych. Czy te ceny przyjmą się na naszym rynku i idą w parze z jakością? To powinni zweryfikować sami perkusiści.

Dużym ułatwieniem jest fakt, że mamy sporą grupę zawodowych artystów korzystających oficjalnie z blach Meinl, dlatego będzie szansa zobaczyć i posłuchać sprzętu w akcji, a także sprawdzić komu nowa seria przypasowała.

W rodzinie talerzy Meinl Classics mamy teraz:

 • Classics Custom Dual
 • Classics Custom Dark
 • Classics Custom
 • Classics Custom Extreme


Sprawdź:
Facebook Meinl Polska

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.