Powrót Dave’a Lombardo do starych kolegów

Dodano: 02.03.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Dave zdążył już przyzwyczaić do tego, że możemy go spotkać w różnych projektach metalowych. Nie jest to typ muzyka, który lubi siedzieć w jednym miejscu, jak będzie teraz?

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Przez ostatnie 11 lat w zespole Testament na stołku perkusisty siedział inny wielki mistrz metalowych bębnów, jakim jest niewątpliwie Gene Hoglan. Ostatnio ogłosił swoje rozstanie z zespołem, więc fani zaczęli spekulować, kto zajmie jego miejsce.

Zespół w pełni zachwycony ogłosił, że jego następcą będzie stary znajomy – Dave Lombardo.

Dave faktycznie wraca do współpracy z zespołem, z którym nagrał ostry album The Gathering (1999), gdzie wbił bardzo wyraziste i agresywne partie bębnów, czego przykładem jest chociażby poniższy utwór.


Czy Dave dalej ma w sobie tyle siły i energii? Zobaczymy, sam Lombardo komentuje: „To długo oczekiwany powrót, który musiał nastąpić. Dawno, dawno temu stworzyliśmy thrashowe arcydzieło. Nie mam wątpliwości, że nasza muzyczna chemia będzie w tym samym punkcie, gdzie skończyliśmy. Kocham rodzinę Testament i jestem bardzo podekscytowany tym, że ponownie do niej dołączę. Czeka was czysta brutalność.”

Testament w swoich szeregach gościł wielu wytrawnych metalowych bębniarzy, oprócz Lombardo i Hoglana grali tam, m.in. John Tempesta, Paul Bostaph czy też Jon Dette. Dla wielu fanów thrash metalu Testament jest jedną z najbardziej oddanych i wpływowych kapel w gatunku. Podczas legendarnego koncertu (2010 r.) w Polsce „Wielkiej Czwórki Thrash Metalu” pojawiało się sporo głosów, że to właśnie Testament powinien być obok Slayer, Megadeth i Metalliki w miejsce Anthrax. Jest to jednak kwestia indywidualnych rozważań.

Dave Lombardo korzysta z:

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.