Eliminator za pazuchę

Dodano: 31.03.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Pearl odsłonił kilka tegorocznych nowości, jedną z nich jest ciekawa wersja słynnej stopki Eliminator o nazwie Redline L.T.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Eliminator Redline L.T. czyli Light Transport (tłum. lekki, wygodny transport) to wysokiej jakości mechanizm pedału bębna basowego, który dostosowany jest do wygodnego transportu poprzez złożenie go bez konieczności zmiany naciągu sprężyny, kąta bijaka lub usuwania bijaka.

Pedał pozbawiony jest dolnej platformy, co spotykane jest zazwyczaj w budżetowych pedałach, jednak całe sedno tkwi tu w specjalnym „sprzęgle”, które daje możliwość bezpiecznego złożenia mechanizmu praktycznie jednym ruchem. Najważniejsze jednak jest to, że nie tracimy kontroli nad mechanizmem po jego złożeniu, tzn. nasze ustawienia kątów i naciągu sprężyny pozostają nienaruszone.

Lekki i szybki do złożenia Eliminator Redline L.T. posiada oczywiście również słynne, niezwykle płynnie pracujące łożyska NiNjA, a także poczwórny bijak Quadbeater oraz pozostałe mechanizmy mocujące znane z najwyższych modeli Eliminator.

Mimo swej lekkości sprawdzi się w każdym stylu muzycznym, mają to ułatwić załączone krzywki, co stało się już znakiem rozpoznawczym stopek Pearl. Do stopki dołączone są cztery rodzaje: czerwona (red), czarna (black), biała (white), niebieska (blue). Opcjonalnie dostępne są również fioletowa (purple) i żółta (yellow). Na poniższym wykresie widać, jak działają poszczególne rodzaje krzywek.


Rodzaje krzywek i ich wpływ na pracę stopki.

W zeszłym roku firma obchodziła 75 lecie i z tej okazji przygotowała ogromna ilość nowości, jak chociażby rewelacyjna seria bębnów typu vintage o nazwie President w wersji limitowanej oraz regularnej, katalogowej.

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"