Klasyka i nowoczesność - nowości Pearl 2021

Dodano: 04.04.2021
Autor: Artur Baran, Staszek Piotrowski

Po wczorajszej urodzinowej bombie związanej z zestawami Pearl President prezentujemy kolejne nowości marki na ten rok. 75-lecie firmy zaowocowało ciekawym sprzętem.   

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Zestawy Pearl President Phenolic i President Deluxe są już nam znane. Pierwszy, limitowany – wykonany z tworzywa sztucznego, drugi wykonany z mahoniu filipińskiego. Oba w tym samym „ubranku” hardware, stylizowanym na swoje oryginalne wersje z lat 60, oczywiście dokładnie wykonane i trwałe. Ale na tym Pearl nie kończy swoich urodzin. Mieliśmy okazje porozmawiać z firmą na temat kolejnych nowości, które chcieliśmy prezentować poniżej według potencjalnego zainteresowania u polskich perkusistów, ale zdecydowaliśmy się, że zaczniemy od ciekawostki.

PEARL STAVECRAFT – KLEPKI I KOŁECZKI DLA KOLEKCJONERÓW

Bardzo eleganckie werble o ciekawej budowie w sugerowanej cenie ok. 4,5 tysiąca złotych (prosimy wziąć poprawkę na bardzo płynny kurs Euro!).

Na czym polega ciekawostka?

Grubość korpusu to 2,5 cm, czyli kawał ściany. Starannie wykonane z klepek z drewna Thai Oak lub Egzotic Makha, do wyboru, chociaż oba gatunki drewna znajdziemy w obu wersjach. A to wszystko dzięki Dado-Loc, czyli łączeniu za pomocą kołeczków wstawionych między łączenia klepek. Zdaniem Pearl, zwiększa to wytrzymałość werbla o 50 procent. Ma to też jednocześnie wpływ na brzmienie – mocne, skupione. Przezroczyste naciągi Remo CLS mają za zadanie nie tylko wydobyć moc z tego instrumentu, ale też prezentować jego walory wizualne.

Cztery werble w dwóch wersjach drewna i dwóch rozmiarach:

 • StaveCraft 14"x6,5" Makha z Thai Oak Dado-Loc (SCD1465MK)
 • StaveCraft 14"x 5" Makha z Thai Oak Dado-Loc (SCD1450MK)
 • StaveCraft 14"x6,5" Thai Oak z Makha Dado-Loc (SCD1465TO)
 • StaveCraft 14"x5" Thai Oak z Makha Dado-Loc (SCD1450TO)

PEARL HARDWARE - ORYGINALNE MOŻLIWOŚCI

 Firma znana z wysokiej jakości hardware oferuje kilka rozwiązań zarówno praktycznych jak i atrakcyjnych wizualnie. 

 • Zaczniemy od naszego ulubionego niskiego statywu pod werbel S1030 Low Position Snare Drum Stand. Werble albo tomy o głębokości od 10” do 16” mają teraz świetne i bardzo stabilne miejsce. To w pełni funkcjonalny, wysokiej jakości statyw werblowy, który zwyczajnie daje możliwość założenia głębokich bębnów, które dzięki temu nie będą na wysokości baru w pubie. Przewidywana cena ok. 800 złotych.
 • Zakrzywione ramiona statywów doczekały się swojej kontynuacji. Nic dziwnego, bo dają fajne możliwości wizualne, które zazwyczaj były dostępne tylko dla masywnych, ale też kosztowych ram. Tym razem mamy możliwość budowania ciekawych konstrukcji, albo dzięki statywowi B1030C Cymbal Boom Stand albo widocznemu na zdjęciu ramieniu CH1030C Cymbal Boom Stand.

 • Mocowanie zamkniętego hi-hatu w każdym miejscu zestawu perkusyjnego? Ma to ułatwić CLH70 Mini Closed Hi-Hat Holder. Ramie wraz z mocowaniem (Zdjęcie znajduje się na końcu artykułu, w galerii). Orientacyjna cena ok. 350 złotych.
 • Pearl CHB75CA Bass Drum Hoop Mount Cymbal Holder umożliwia bezproblemowe zamontowanie talerza do przedniej lub tylnej obręczy bębna basowego. Dzięki temu mamy większą oszczędność na statywach, a dodatkowo wszyscy fani klimatów retro będą mieć elegancki efekt wizualny. Przewidywana cena ok. 240 złotych.
 • Mały statyw CLA130 Bass Drum Hoop Mount Closed Hi-Hat Holder pełni podobną funkcję co opisany pozycję wyżej z tą różnicą, że przeznaczony jest do zamkniętego hi-hatu. Cena również podobna, ok. 250 złotych.

PEARL SENSITONE HERITAGE ALLOY – 3 RODZAJE WERBLI

Stal, aluminium i mosiądz w dwóch rozmiarach 5” i 6,5”. Sprawdzone korpusy, zarówno pod kątem materiału, jak i rozmiarów w tysiącach nagrań i na tysiącach koncertów. Stąd też nazwa serii -Pearl Sensitone Heritage (dziedzictwo) Alloy. Bardzo przejrzysty zestaw.

Modele Steel to korpusy stalowe o grubości 1mm:

 • Sensitone Heritage Alloy Steel 14 "x5" (STH1450S) w sugerowanej cenie ok. 1300 zł.
 • Sensitone Heritage Alloy Steel 14 "x6.5" (STH1465S) w sugerowanej cenie ok. 1400 zł.

Modele Aluminum to bezszwowe korpusy aluminiowe o grubości 1,2mm:

 • Sensitone Heritage Alloy Aluminum 14"x5" (STH1450AL)w sugerowanej cenie ok. 1700 zł.
 • Sensitone Heritage Alloy Aluminum 14 "x6.5" (STH1465AL) w sugerowanej cenie ok. 1800 zł.

 

Modele Brass to niklowane korpusy mosiężne o grubości 1 mm:

 • Sensitone Heritage Alloy Black/Brass 14 "x5" (STH1450BR) w sugerowanej cenie ok. 1950 zł.
 • Sensitone Heritage Alloy Black/Brass 14"x6.5" (STH1465BR) w sugerowanej cenie ok. 2150 zł.

 

WERBEL PEARL MATT HALPERN SIGNATURE

Można pokusić się o stwierdzenie, że Matt Halpern jest dość młodym artystą Pearl, mimo to firma docenia nie tylko jego kunszt gry, ale też wpływ jaki wywiera na innych perkusistów, szczególnie tych, którzy lubią mocne, gęste i skomplikowane granie pełne niuansów. Jego sygnatura to 1,5 mm mosiężny korpus, trzy otwory wentylacyjne, obręcze Master Cast, skóry Evans Heavyweight Dry, maszynka STL150 ClipLock, no i bardzo atrakcyjny wygląd.

Naprawdę ciężko pracowaliśmy, żeby połączyć odpowiednią kombinację funkcji, by zbudować topowy, niesamowicie brzmiący werbel. Jestem zaszczycony i podekscytowany tym, co udało nam się osiągnąć!” powiedział Halpren. Matt Halpern 14"x6" Black-on-Brass Signature (MH1460/B) w sugerowanej cenie ok. 3700 zł.

WERBLE PEARL DUOLUXE – POWRÓT TRADYCJI W NOWYM WYDANIU

Kolejne zmierzenie się z własną tradycją. Pearl w przypadku Duoluxe mówi o „nowoczesnym podejściu do legendarnego, „międzyplanetarnego” brzmienia. Cokolwiek ma to oznaczać, ale jest to z pewnością nawiązanie do legendarnych werbli Jupiter, ponieważ spokojnie można tu mówić o reedycji tego modelu. Chromowany mosiądz z dwoma paskami Nicotine White Marine Pearl, które służą nie tylko eleganckiemu wyglądowi, ale mają mieć też wpływ na brzmienie instrumentów.

 • Duoluxe Chrome/Brass 14"x5" (DUX1450BR)
 • Duoluxe Chrome/Brass 14"x6,5" (DUX1465BR)

Ceny sugerowane to ok. 2500 i 2750 zł.

TRAVEL TIMBALES – PODRÓŻNE, SKŁADANE TIMBALESY

Na sam koniec timbalesy, które mogą służyć jako ciekawy dodatek do brzmienia zestawu, chociaż trzeba też od razu zaznaczyć, że będzie to dość kosztowny dodatek, za grubo ponad 2 tysiące złotych. Stalowe timbalesy o świetnych rozmiarach 14” i 15”, ale tylko 4” głębokości. Połączone i szybko montowane na statywie, bardzo łatwe i wygodne do złożenia. Mimo płytkich rozmiarów mają charakter i zaskakująco głębokie brzmienie. Do tego –specjalny dedykowany statyw i torba. Dołączyły do Pearl Travel Series, gdzie są już Congi oraz Bongosy.

Sprawdź: www.pearldrum.com/eu/

Polskim dystrybutorem Pearl Drums jest firma Silesia Music Center.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.