Sygnatura Pearl – dziurawy werbel smart?

Dodano: 22.06.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Zawsze warto zwrócić uwagę na to, jakie nowości wprowadza na rynek marka Pearl. Są to mocno przemyślane i świetnie dopracowane propozycje, czego przykładem była zeszłoroczna wybitna serie bębnów President.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Przyszedł czas na nowy sygnowany werbel. Szczęśliwym posiadaczem został Australijczyk Matt McGuirez The Chain Smokers, który tym samym dołączył do elitarnego grona (lista poniżej). Jest to tak naprawdę kolejny ruch marki - po werblu Collaboration - w stronę perkusistów nowej generacji, czyli muzyków znanych głównie z internetowych wykonań. Jak to bywa w takich przypadkach, wokół nowej sygnatury jest cała historia i oprawa związana z konstrukcją instrumentu.

Tym razem, producent dodał do instrumentu bajer przenoszący nas w cyfrowy świat. Trzeba jednak przyznać, że Pearl nie zapomniał przy tym o najważniejszym - kwestii brzmieniowej.

Matt McGuire The Chain Smokers

Werbel ma wymiary 14” na 6,5” i zbudowany jest z 1 mm stali, z dziesięcioma podwójnymi lugami wzdłuż korpusu, obręcze SuperHoop II 2.3mm. Naciąg Evans Power Center, maszynka sprężyn SR-017. Brzmienie ciepłe, kruche, mocne, z dużym zakresem dynamicznym.

Posiada dwa znaki szczególne:

1. Pierwszy dotyczy samego brzmienia – jest to linia 30 otworów odpowietrzających (średnicy 1/3” każdy) umieszczonych w dolnej części werbla. Mają za zadanie zwiększyć siłę strzału uderzenia.

2. Drugim jest moduł NFC, który możemy nakleić sobie na werbel i za pomocą telefonu połączyć się ze specjalnie przygotowanymi przez Matta materiałami, aktualizacjami, promocjami itp. ciekawostkami.  

To jest mój werbel. To TWÓJ werbel i nie mogę się doczekać, aż go sprawdzisz.”

Bogactwo werbli Pearl

Oprócz instrumentów reprezentujących poszczególne serie, w kolosalnym katalogu Pearl oraz wymyślnych werbli efektowych, mamy jeszcze werble: klepkowe StaveCraft, z wymiennym korpusem Free Floating, metalowe koncepty Sensitone i Duoluxe, zaskakujące mieszanki Hybrid Exotic, dwie serie Modern Utility w wersjach stalowych lub klonowych, wreszcie werble powstałe przy współpracy z artystami, czyli potoczne sygnatury. Mają je tak wybitni i różnorodni artyści jak:

W tej grupie dostępny też jest werbel Joey’a Jordisona. Ponadto jest jeszcze wspomniany werbel Collaboration Casey’a Coopera.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.