Seria Pearl Professional – powrót do lat 80?

Dodano: 30.05.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Marka Pearl ma niezwykle bogate tradycje, z których często korzysta. Tak właśnie jest z nowym zestawem, kiedy to cofamy się do 1985 roku.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Oryginalne bębny Pearl MLX debiutowały w 1985 roku pod nazwą Professional Series. Była to w pełni klonowa seria zestawów z dużą ilością możliwości wykończenia. Idealnie wpisała się w kolorowe i błyszczące lata 80, gdzie liczyło się mocne, „postawione”, ciepłe brzmienie. Zapewne wielu starszych bębniarzy będzie ją kojarzyć z nazwą MLX, ale w tej kwestii Pearl stawia sprawę jasno. Seria Pearl Professional jest dedykowana zgodnie ze swoja nazwą dla działań profesjonalnych. 

Pearl Professional Series

Pearl Professional Series powracają w 2023 w duchu oryginału, ale z odświeżonym wyglądem wpisującym się we współczesność. Zbudowane są z korpusów noszących pełną nazwę „Even Ply Six North American Maple”. Bębny są uzbrojone w następujący hardware:

Lugi – klasyczne RL Lug

Mocowania - Opti Mount Tom Suspension System

Obręcze - Superhoop II Triple-Flanged 2,3 mm

Naciągi - Remo UT Pinstripe, zostały dodane w celu zwiększenia wytrzymałości i stabilności

Zestawy są dostępne w czterech rodzajach wykończenia. Na zdjęciu głównym mamy White Marine Pearl, w artykule widać Ice Blue Oyster. Ponadto mamy czarne matowe – Matte Caviar Black oraz czarno-brązowe - Matte Mocha Swirl.

Rozmiary Pearl Professional Series

Jak na nowy model w katalogu, mamy szeroki zakres wyboru rozmiarów. W ofercie mamy 5 floor tomów (od 14” do 18”). Werbel – dostępny w trzech wersjach 14” z głębokościami 8”, 6,5” oraz 5”. Tom tomy w przedziale 8” do 13”, łącznie w 6 wersjach. Bębny basowe z wersją mocowania lub bez, także 6 wersji każda, w przedziale 18” do 24”. Przyjemny jest też dodatek w postaci gong drum 20”.

Bębny są dostępne w wyjściowych pięciu konfiguracjach setowych, co zapewne będzie wiązało się z niższą ceną niż kupowanie i składanie w całość zestawu z pojedynczych elementów.

Cena 4-elementowego zestawu wynosi 2299 Euro.

Oficjalnym dystrybutorem Pearl Drums w Polsce jest Silesia Music Center z Kęt

Podmiotem odpowiedzialnym za Pearl w Europie jest Pearl Drums Europe

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.