Nowy Demon w rodzinie Pearl!

Dodano: 30.05.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Pearl stara się wyjść naprzeciw potrzebom perkusistów, którzy opracowali technikę gry nogami do perfekcji. Wszystko to na bazie swojej legendy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Marka Pearl znana jest z dobrej jakości pedałów perkusyjnych. Wielkim krokiem dla firmy było wprowadzenie w 2009 r. absolutnie przełomowego pedału Demon, który przeniósł konstrukcję stopek na kolejny poziom - niespotykane dotychczas możliwości regulacji, opcje dostosowania, jakość wykonania. Z czasem Demon ewoluował i powstały jego różne wersje, które opierały się jednak na kilku charakterystycznych cechach typowych dla całej linii. Teraz Pearl wprowadza Demona w zupełnie inne rejony.

Idea Pearl Demon XR

Demon XR, czyli X-treme Response, to sprzęt przeznaczony dla wszystkich „szybkobiegaczy”, każdego kto potrzebuje ekstremalnie szybko reagującego pedału bębna basowego. Oparty jest na mechanizmie bezpośrednim. Jak to często bywa w takich przypadkach, wielkie firmy lubią dorobić do tego ideologię. Nie inaczej jest teraz. Zgodnie z informacjami od producenta mamy (cytujemy za Pearl):

X-Treme Speed: W efekcie dwuletniej współpracy badawczo-rozwojowej pomiędzy zespołem Pearl R&D i perkusistą George'em Kolliasem (Nile), aluminiowa konstrukcja Demona została usprawniona, aby zapewnić precyzyjną grę bez oporów.

X-Treme Rebound: Udoskonalona akcja odbicia Demona XR i wymienna sprężyna o wysokim napięciu to niezbędne elementy do uzyskania większej szybkości gry. Funkcja ta powoduje, że powtarzane uderzenia, w najbardziej ekstremalnych sytuacjach muzycznych, przychodzą z większą łatwością.

X-Treme Accuracy: Demon XR, stworzony z myślą o szybkich tempach i zaawansowanej technice, jest idealny do każdego stylu gry, w którym precyzja i wytrzymałość są kluczowe.

Chcieliśmy czegoś naprawdę lekkiego, super płynnego, naprawdę szybkiego i zrobiliśmy to” - skomentował George Kollias.

W rezultacie pojedyncze i podwójne pedały Demon XR mają gładką powierzchnię na longboardzie, która zapewnia lepszą reakcję na podwójne uderzenie. Podwójny pedał Demon XR zawiera również przegub o nazwie Z-Link, który ma zapewnić jak najmniejsze straty podczas gry.

Pojedynczy pedał Demon XR Extreme z etui (P3500D)
Sugerowana cena - 489 €

Podwójny pedał Demon XR Extreme z łącznikiem Z i etui (P3502D)
Sugerowana cena - 1099 €

Demon XR podpięty pod zestaw Pearl Masters

 

Oficjalnym dystrybutorem Pearl Drums w Polsce jest Silesia Music Center z Kęt

Podmiotem odpowiedzialnym za Pearl w Europie jest Pearl Drums Europe

Więcej informacji na temat nowego pedału Demon XR Bass Drum Pedal można znaleźć na stronie www.pearldrum.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.